Czym się kierować podczas zakupu lodówki pod zabudowę?

Opublikowane przez ekipeo 23/03/2018 0 Komentarzy 1831 odsłon

Wybór lodówki, szczególnie tej do zabudowy, nie może być pochopny. Dokonując zakupu trzeba pamiętać bowiem o kilku istotnych rzeczach – by mieć pewność, że będzie ona w pełni dopasowana do kuchni i nie ulegnie szybkiej awarii.

Lodówki do zabudowy – o czym trzeba wiedzieć?

Sprzęt pod zabudowę swoją konstrukcją różni się od lodówki wolnostojącej. Chodzi tu przede wszystkim o rozmiary i system wentylacji (niezbędnej do prawidłowego działania urządzenia), a także o budowę drzwi. Identyczne (pod względem wysokości) lodówki obu rodzajów nie gwarantują takiej samej pojemności – te do zabudowy mają ją trochę mniejszą (są węższe i płytsze). Dlatego kupując dany model, należy dokładnie sprawdzić jego pojemność – i skonfrontować z własnymi potrzebami. Pod uwagę trzeba wziąć także to, że lodówka nie może bezpośrednio przylegać do kasety zabudowy, tylko odpowiednia przestrzeń zapewni jej odpowiednią wentylację. Odległość między urządzeniem a tylną ścianą nie może być mniejsza niż 4 cm. Warto dodać, że lodówki do zabudowy są nieco droższe od tych wolnostojących, jednak możliwość zamontowania na nich frontu szafek pozwala na stworzenie jednolitej aranżacji kuchni. Eliminuje to problem nieustannego dopasowywania różnych elementów wnętrza.

lodówki do zabudowy

Czym się kierować w czasie wyboru?

Po pierwsze, ważne jest do, że lodówki pod zabudowę są sprzętami dość wymagającymi, dlatego najlepiej wybrać taką markę, która specjalizuje się w ich produkcji. Zwiększy to pewność jej właściwego i długoletniego działania. Tego rodzaju sprzęty będą także miały dobrze przygotowane drzwiczki – ze wszystkimi dodatkowymi elementami do montażu i prowadnicami.

Po drugie, uwagę należy zwrócić również na parametry lodówki. Liczy się :

  • klasa energooszczędności sprzętu – która bezpośrednio wpływa na wysokość rachunków za prąd – najlepsze będą w tym wypadku sprzęty o klasie energooszczędności A+ lub A++;
  • poziom emitowanego hałasu – powinien być on możliwie najniższy, a na pewno nie powinien przekraczać 38 decybeli.
  • możliwość zamontowania drzwiczek z dowolnej strony lodówki.

Po trzecie, kierować trzeba się także oferowanymi przez producenta udogodnieniami i funkcjami lodówki. Może ona bowiem być wyposażona np. w system „no frost” (zapobiegający osadzaniu się szronu), czy też w możliwość samorozmrażania. Ciekawymi udogodnieniami są także dozownik wody, podajnik lodu czy ekran LCD. Podczas zakupu lodówki pod zabudowę warto kierować się wyżej wymienionymi kryteriami, bo pozwolą one na dobry wybór i korzystną eksploatację sprzętu przez wiele lat.

Dodaj Komentarz