Dylemat absolwenta szkoły średniej

Opublikowane przez Redakcja 12/07/2012 0 Komentarzy 931 odsłon

Właśnie zaczęły się wakacje, dla wielu jest to czas odpoczynku i relaksu, jednak jak się okazuje nie dla wszystkich to okres  beztroski. Absolwenci szkół wyższych obecnie zmagają się z dylematem związanym z wyborem szkoły wyższej.

Oferta edukacyjna  jest bardzo bogata, przyszli studenci maja do wyboru szkoły publiczne oraz prywatne, możliwość studiowania zaocznie, wieczorowo i dziennie. Również jeżeli chodzi o kierunki to także jest szeroki wybór. Mimo to absolwenci szkół mają problem z wyborem uczelni i przyszłego kierunku studiów, ze względu na sytuację w kraju, a konkretnie brak pracy dla ludzi wykształconych i w tym momencie pojawiają się pytania czy wybrać kierunek ciekawy czy przyszłościowy?

Większość jednak wybiera zawody tzw. przyszłościowe, a pokazują to statystyki i liczba miejsc wolnych  na poszczególnych kierunkach. Dla porównania to na przykład limity przyjęć na kierunki humanistyczne znacznie przewyższają te o charakterze ścisłym.  Kandydaci na studia teraz myślą bardziej przyszłościowo, czyli wybierają to co da im pracę i pieniądze. Jak się okazuje jest to trafny wybór, gdyż tendencja do zatrudniania osób, które posiadają wykształcenie techniczne rośnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest z pewnością fakt, że bez nowych technologii Polska, a dokładnie polska gospodarka będzie postrzegana jako mało atrakcyjna jeżeli chodzi o  innowację oraz mało konkurencyjna dla innych krajów.

Dodaj Komentarz