Pyszna i zdrowa kasza jaglana

Opublikowane przez ekipeo 04/10/2017 0 Komentarzy 1368 odsłon

Kasza jaglana to idealne rozwiązanie, gdy za oknem zaczyna coraz mniej świecić słońce, a pojawia się coraz więcej pochmurnych i zimnych dni. Wówczas tęsknimy za ciepłem i potrzebujemy dodatkowego źródła energii. Można ją pozyskać z jedzenia, jednakże ważne jest to, jakiego rodzaju produkty spożywamy. Zamiast sięgać po dania wysokokaloryczne, przetworzone i ubogie w składniki odżywcze, wybierzmy naturalne pokarmy. Z całą pewnością warto włączyć do jadłospisu kasze. Dlaczego?

Dobry producent kaszy jaglanej zawsze mile widziany, czyli dlaczego kasza jaglana powinna znaleźć się w naszym menu?

Obecnie nie brakuje firm specjalizujących się w produkcji różnych rodzajów kasz, jednak warto zwracać uwagę na jakość produktu. Sprawdzajmy więc, co oferuje dany producent kaszy jaglanej. Najlepiej aby były to produkty ekologiczne, czyli wolne od chemicznych środków ochrony roślin, które nie są niestety obojętne dla naszego organizmu. Kasza jaglana jest bardzo zdrowa i sycąca, a do tego łatwo dostępna i niedroga. Okazuje się, że spożywanie kaszy jaglanej przyczynia się do oczyszczenia organizmu z toksyn, zredukowania poziomu cholesterolu i wzmocnienia odporności. W kaszy tej znajdziemy żelazo, miedź, cynk, witaminy z grupy B oraz błonnik. Dania przygotowane na bazie kaszy są lekkostrawne, tak więc nasz układ trawienny może nareszcie odpocząć od intensywnej pracy. Mogą po nią sięgać nawet osoby nietolerujące glutenu czy też zmagające się z niedokrwistością.

Przepisy z kaszy jaglanej

Kasze ponownie wróciły do łask, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na przepisy z kaszy jaglanej. Zamiast ciągłego jedzenia makaronu, pieczywa, ziemniaków, ryżu czy też najróżniejszych klusek, warto postawić na kasze. Z kaszy jaglanej można wyczarować zarówno dania wytrawne, jak i desery.

  • Placki jaglane

Potrzebne składniki: bulion, przyprawa uniwersalna, kasza jaglana, pieczarki, cebula, jajko, natka pietruszki, otręby, olej, pieprz i sól do smaku.

Przygotowanie: kaszę gotujemy i zostawiamy do przestygnięcia, a w międzyczasie podsmażamy lekko cebulę pokrojoną w kostkę. Następnie ścieramy pieczarki na tarce i wrzucamy do cebuli, po czym dodajemy bulionu. Do zimnej kaszy wrzucamy jajo, otręby i posiekaną pietruszkę oraz przyprawy. Kolejnym krokiem jest rozgrzanie patelni i smażenie placków, aż się zarumienią.

  • Budyń jaglany

Składniki: kasza jaglana, mleko roślinne, truskawki, ksylitol, ekstrakt waniliowy, szczypta soli.

Przygotowanie: kaszę gotujemy w mleku aż do wchłonięcia całego płynu, po czym miksujemy ją z truskawkami i słodzidłem oraz solą i ekstraktem waniliowym. Podajmy z deizmem, bitą śmietaną czy też jogurtem naturalnym.

Dodaj Komentarz