Jak prawidłowo urządzić sypialnię

Opublikowane przez ekipeo 15/02/2018 1 Komentarz 1244 odsłon

Sypialnia to kluczowe miejsce w całym mieszkaniu, w którym odpoczywamy, relaksujemy się i ładujemy baterie, dlatego wybór odpowiedniego, wygodnego materaca jest kluczową decyzją. To od niego tak naprawdę zależy, czy wstaniemy wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania i kolejny dzień, czy wręcz przeciwnie – połamani i bardziej zmęczeni niż wieczorem.

Łóżko z materacem czy wersalka?

Wszystko oczywiście zależy od metrażu, jakim dysponujemy. Jeśli nie mamy w domu osobnego pokoju przeznaczonego na sypialnię, wówczas trzeba wersalkę lub sofę narożną zaadoptować do codziennego snu i wypoczynku. Jeśli jednak w mieszkaniu możemy sobie stworzyć prawdziwą sypialnię z dużym łóżkiem – nie wahajmy się ani chwili, ponieważ w łóżku spędzamy aż 1/3 naszego życia! Dlatego dobór odpowiednich mebli jest tak kluczowy dla naszego wypoczynku.

Materac twardy czy miękki?

łóżko

Materac nie powinien być ani za twardy ani za miękki. Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje, dlatego kwestia odpowiedniej twardości materaca jest bardzo subiektywna i zależy również od wagi naszego ciała oraz wzrostu. Ponadto należy dobierać meble do sypialni zgodnie z pozycją, w której śpimy. Osoby, które lubią spać na boku powinny wybierać bardziej elastyczne materace, w których najbardziej wystające części ciała (ramiona i biodra) mogą się zagłębić. Natomiast osoby śpiące na wznak lub na brzuchu powinny wybierać nieco twardsze egzemplarze.

Istotną sprawą determinującą wybór materaca jest również fakt, czy dana osoba nie cierpi na schorzenia kręgosłupa – wówczas odpowiedni dobór materaca należy skonsultować z lekarzem ortopedą. Materace piankowe i lateksowe szybciej się utwardzają i nie będziemy się w nich aż tak zagłębiać podczas siadania. Jednak cieńsze materace nie będą w stanie zagwarantować nam „schowania” wystających części ciała podczas spania, co z kolei może doprowadzić do dyskomfortu i bólu kręgosłupa.

Meble sypialniane muszą być dopasowane do naszych potrzeb i wymagań organizmu. Należy pamiętać, że materace sprężynowe pracują w inny sposób niż lateksowe czy piankowe. Główna różnica polega na tym, iż sprężyny uginają się liniowo, wraz ze wzrostem ciężaru ciała będą się uginać proporcjonalnie. Można to bardzo szybko zaobserwować siadając na materacu kieszeniowym – zagłębimy się w nim i będzie nam się ciężej obrócić, jednak kiedy się na nim położymy, wówczas idealnie dopasuje się do kształtu naszego ciała.

Co oprócz łóżka?

Oprócz podstawowego wyposażenia sypialni jakim jest łóżko czy materac, nie można także zapomnieć o wyjątkowo funkcjonalnych szafkach nocnych. Warto także przeglądnąć sklepy w poszukiwaniu różnego rodzaju dodatków do wnętrz. Dostępne obecnie na rynku akcesoria do domu pozwalają na praktycznie nieskończone aranżacje, a przede wszystkim na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru. Z pewnością pomogą w tym ciekawe naklejki na ścianę, przydatne kosze na ubrania czy zabawki tudzież różnego rodzaju organizery, dzięki którym zawsze będziemy w stanie zapanować nad porządkiem.

There is 1 Comment

  1. Hubert pisze:

    Dla mnie w sypialni ważne jest także muzyka. Dlatego ja zainwestowałem w wysokiej jakości wzmacniacze i urządzenia audio https://solidele.audio/ Nic tak przecież nie relaksuje jak dobra muzyka!

Dodaj Komentarz