Jak przygotować szparagi?

Opublikowane przez ekipeo 18/05/2021 0 Komentarzy 414 odsłon

Jak przygotować szparagi?

Szparagi w sosie holenderskim to chyba jedna z najbardziej znanych potraw, jaką serwuje się podczas wykwintnych kolacji czy obiadów. Szparagi bowiem nie są zbyt rozpowszechnionym warzywem w naszym kraju, a ich relatywnie wysoka cena wpływa na postrzeganie szparagów jako rarytasu. Należy jednak podkreślić, że roślina ta – oprócz walorów smakowych – wyróżnia się doskonałymi właściwościami prozdrowotnymi. Jest lekkostrawna i pozytywnie wpływa na układ krążenia czy nerki. Jak przygotować szparagi?

Zupy

Szparagi serwowane są pod różnymi postaciami, do których zaliczamy także zupy – kremy. Jako pierwszą podajmy jej klasyczną wersję, serwowaną z rukolą lub chipsami bekonowymi. Sam proces przygotowania zupy nie jest skomplikowany. Do rozgrzanego masła dodaje się cebulę oraz drobno pokrojone ziemniaki. Po kilku minutach smażenia, na patelni umieszczamy szparagi oraz przyprawy – gałkę muszkatołową, sól i pieprz. Kolejnym krokiem jest dolanie bulionu oraz gotowanie potrawy przez kilka minut.

Aby uzyskać doskonałą, kremową konsystencję zupy, niezbędny będzie wydajny blender lub robot kuchenny, który możecie kupić z pomocą szybkiego kredytu. Przygotowaną zupę wlewamy do kielicha blendera, a następnie miksujemy tak długo, aż pozbędziemy się jakichkolwiek części warzyw. Niektórzy preferują przetarcie kremu przez sito, co nie jest zabiegiem niezbędnym. Zupę serwujemy z przygotowanymi wcześniej chipsami bekonowymi lub rukolą, ułożoną na talerzu tuż przed podaniem kremu.

Szparagi jako dodatek

Oprócz kompletnego przetworzenia szparagów, z czym mamy do czynienia w przypadku wcześniej wspomnianej zupy, warzywo to doskonale sprawdza się jako dodatek do różnorodnych dań – zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich. Do przygotowania smacznego posiłku wystarczy zaledwie kilka podstawowych składników – szparagi, woda, mleko, sól oraz cukier. Do gorącej wody wymieszanej z mlekiem oraz przyprawami wkładamy szparagi. Ważne, aby gotować je w pozycji stojącej. Po 15 minutach wykwintny dodatek jest gotowy.

Niezależnie, jaki sposób przyrządzania szparagów będzie wam najbliższy, warto sięgnąć po to warzywo i zacząć intensywnie je wykorzystywać w kuchni. Wystarczy kilka chwil spędzonych w internecie lub lektura ulubionej książki kucharskiej, by znaleźć inspirujące receptury na szparagi. Dania sprawdzą się zawsze – zarówno jako dodatek do codziennych obiadów, jak i potrawa serwowana na wykwintnym przyjęciu. Pozostaje nam tylko życzyć wszystkim czytelnikom smacznego!

Dodaj Komentarz