Andaluzja

Opublikowane przez Redakcja 28/09/2010 Comments are off 563 odsłon

Andaluzja to najbardziej wysunięty na południe hiszpański region, bardzo popularny wśród turystów ze względu na klimat, przepiękne plaże, różnorodne zabytki, a także ciekawe tradycje oraz pyszną kuchnię. Andaluzja składa się z 8 prowincji, a stolicą całej wspólnoty autonomicznej jest Sewilla. Co roku ok. 30 milionów turystów odwiedza ten słoneczny region, co sprawia, że jest to jedna z najbardziej obleganych destynacji turystycznych w Europie.
W Andaluzji każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników kultury i historii obowiązkowym punktem programu są liczne muzea oraz zabytki, w dużej części zbudowane za czasów panowania arabskiego. Najsłynniejsza jest niewątpliwie Alhambra, kompleks pałacowy wzniesiony w XIII w. w Grenadzie, rozbudowany wiek później przez muzułmańską dynastię Nasrydów. Budowla jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Warte zobaczenia są również inne konstrukcje w arabskim stylu: La Mezquita w Cordowie oraz Giralda w Sewilli. Oprócz tego, na turystów w Andaluzji czeka wiele zabytków, będących pozostałościami po wszystkich ludach i kulturach, które przewinęły się przez region.
Ci, którzy pragną spędzić swoje wakacje na sportowo, mają szeroki wybór sportów wodnych lub zimowych- w Sierra Nevada. Zaś osoby, które preferują mniej aktywny wypoczynek, znajdą go na licznych plażach. Andaluzja rozciąga się wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego, i posiada ponad 800 km plaż. Nie wszystkie z nich są zatłoczone i przepełnione turystami- w Andaluzji pełno jest również dziewiczych, nieodkrytych zakątków, w których można znaleźć spokój i ciszę.

Comments are closed.