Sport to zdrowie, jednak w odpowiedniej odzieży termoaktywnej

Opublikowane przez ekipeo 21/02/2017 1 Komentarz 1267 odsłon

Podczas uprawiania sportu lub innej wysiłkowej aktywności fizycznej nasz organizm, aby się ochłodzić produkuje pot. Jest to naturalny mechanizm służący termoregulacji ciała człowieka, chroniący go przed przegrzaniem. Niestety w wyniku tego procesu powierzchnia naszej skóry jest mokra. Jest to szczególnie niebezpieczne w zimnych warunkach atmosferycznych. Na szczęście, jest na to sposób.

Po co nam odzież termoaktywna?

Odzież oraz bielizna termoaktywna założona bezpośrednio na ciało ma za zadanie utrzymać naszą skórę suchą. Odzież termoaktywna wytwarzana jest zazwyczaj ze specjalnie projektowanych dzianin syntetycznych. Ma ona bardzo dobre właściwości odprowadzania potu oraz pary wodnej ze skóry na zewnątrz, przez co nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego nasze ciało pozostaje suche. Najczęściej stosowane tkaniny w odzieży tego typu, to np.: rhovylon, coolmax, thermolite czy też naturalna wełna z merynosów.

Odzież dla wszystkich

Odzież termoaktywną stosują przeważnie wszystkie osoby amatorsko oraz wyczynowo uprawiające sporty wysiłkowe. Taka odzież jest ogólnie dostępna , a dzięki bardzo atrakcyjnym cenom stać na nią praktycznie każdego szanującego się miłośnika sportu. Jednak należy pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny gatunek odzieży, który będzie efektywny w różnych warunkach.
Przed zakupem tego typu ubrań sportowych, należy dokładnie określić, do jakiego rodzaju aktywności będziemy ich używać. Odzież termoaktywną http://www.sportservice.pl/pol_m_Odziez_Odziez-damska_Bielizna-termoaktywna-207.html  dzieli się zazwyczaj ze względu na komfort cieplny, jaki zapewnia, gdyby korzystać z niej bez innych warstw ubraniowych. Zwykle im większa grubość takiej odzieży, tym większy komfort termiczny. Jeżeli uprawiamy sport lub inną aktywność fizyczną, gdzie wysiłek jest dość duży, najlepiej zaopatrzyć się termoaktywną odzież syntetyczną. Jednak, gdy nie mamy pewności jaki typ ubrań będzie dla nas najlepszy, najlepiej zapytać sprzedawcę w sklepie lub zasięgnąć porady u osób wyczynowo uprawiających konkretny sport.

There is 1 Comment

  1. Maciek pisze:

    Ciekawy artykuł dotyczący przede wszystkim zalet odzieży termoaktywnej. Uważam, że każda osoba aktywna, powinna mieć ją na wyposażeniu swojej garderoby. Warto tu pamiętać, że wybór odpowiedniej odzieży termoaktywnej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj aktywności, warunki pogodowe i indywidualne preferencje.

Dodaj Komentarz