Coraz nowsze formy zastosowania kamieni naturalnych

Opublikowane przez ekipeo 22/02/2011 Comments are off 939 odsłon

Często możemy spotkać się z zastosowaniem kamieni w różnej formie i w różnych miejscach. Nic w tym dziwnego, gdyż kamienie same w sobie zawierają niespotykane piękno, które sprawia ze pomieszczenie bądź jakakolwiek element nabiera odmiennego wyglądu.

Najczęściej możemy zauważyć wykorzystywanie marmuru, granitu, trawertynu oraz kwarcytu.  Granit wyróżnia się niesamowitą wytrzymałością na zmieszczenia dlatego znalazł najszersze zastosowania w budownictwie, a mianowicie wykorzystuje się go przy produkcji między innymi schodów, parapetów kuchennych, blatów, posadzek, płytek łazienkowych oraz innych płytek wewnętrznych.  Prócz tego granit jest bardzo pożądany przy produkcji obiektów publicznych np. pomników lub tablic pamiątkowych. Właściwości granitu pozwalają na używanie go w pomieszczeniach eksploatowanych na dużą ilość ludzi, a dzięki swojej trwałości w takich miejscach wpasowuje się znakomicie,a poza tym walory estetyczne granitu tylko zwiększają jego atrakcyjność.
Marmur również broni się swoim pięknem jednak jego wytrzymałość na uszkodzenie jest mniejsza. Zastosowanie marmuru ogranicza się przeważnie tylko do dekoracji wewnętrznej.

Blaty kuchenne wykonane z tych kamienie wyglądają rewelacyjnie w stale funkcjonującej kuchni. Blaty kamienne usytuowane w kredensie tworzą piękne wnętrze przytulnej kuchni.

Inwestując w kamienie naturalne wybieramy inwestycje na lata, ponieważ kamienie zawsze były modne są i zapewne jeszcze przez długi czas będą, ponieważ piękny kamień zawsze będzie zachwycał człowieka.

Comments are closed.