Gdzie na narty, czyli najlepsze ośrodki w Europie

Opublikowane przez ekipeo 26/01/2011 Comments are off 777 odsłon

Narciarstwo w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej popularnym sposobem na wakacje. Istnieje wiele różnorakich ośrodków zarówno u nas w Polsce jak i na całym świecie. Który jednak wybrać, tak, aby później nie żałować? Z pomocą przyszedł pewien brytyjski touroperator, który opublikował listę dziesięciu najlepszych, pod różnym względem miejsc.

Jeśli ma to być nasz pierwszy wypad na narty, dobrym wyborem będzie Arisnal w Andorze. Jest to miejsce idealne dla początkujących, gdyż rzadko odwiedzają je zawodowcy. Dzięki temu skupimy się na nauce, a nie na zazdroszczeniu innym. Z kolei, gdy planujemy wypad w grupie, dobrym pomysłem będzie Söll w Austrii, którego trasy są wręcz stworzone do jazdy ze znajomymi. Ośrodek ten oferuje przeróżne formy zakwaterowania z własnym wyżywieniem w niewygórowanych cenach, czyli około 320 euro za osobę.

Również w Austrii znajduje się ośrodek w St Johann. Jest to miejsce idealne na wypad z rodziną. Znajdziemy tutaj szkółki i żłobki dla naszych pociech, także również one będą się świetnie bawić. Jedną z głównych zalet jest jego lokalizacja, a mianowicie znajduje się on zaledwie około godzinę od lotniska Salzburg.

Kolejnym ważnym kryterium podziału na pewno będą ceny. Osoby poszukujące taniego miejsca na narciarskie wakacje zdecydowanie powinny odwiedzić Pas de la Casa we wspomnianej już Andorze. Jednak z uwagi na niskie ceny, musimy liczyć się z tym, że jest pełny życia i zapełniony. Jeśli natomiast jesteśmy wymagającym, a narty to dla nas chleb powszedni warto odwiedzić Francję i Val d’Isere. Przyjeżdżają tutaj największe światowe sławy, co dowodzi o wysokim stopniu zaawansowania tego ośrodka.

Dla wielu narciarzy równie ważne jak sama jazda jest możliwość relaksu i odpoczynku. Wśród takich ośrodków zwanych après ski, czyli dosłownie „po nartach” zdecydowanie prowadzi Livigno we Włoszech. Oprócz 100km tras do wyboru mamy również o wiele większą liczbę pubów, barów i restauracji, a wszystko oczywiście w umiarkowanych cenach jak na takie miejsca.

Narty mogą być również połączone z ośrodkiem uzdrowiskowym. Takim najbardziej znanym narciarskim SPA z pewnością jest Bad Gastein w Austrii, który swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wodom termalnym. Oczywiście za takie wygody trzeba dopłacić i pobyt za osobę wynosi 565 euro za osobę.

Dla osób poszukujących miejsca wyjątkowego ze względu na jego umiejscowienie, świetnym wyborem będzie Tignes we Francji. Ośrodek ten położony jest na lodowcu Grand Motte. Podstawową cechą wyróżniającą to miejsce jest jeden z najdłuższych sezonów narciarskich na świecie.

Jeśli z kolei planujemy wypad tylko na weekend koniecznie wybierzmy Lillehammer w Norwegii. Miejsce to oferuje wszystko co niezbędne, aby zapewnić udany wyjazd. Wspaniałe trasy, tory saneczkowe, jazda na łyżwach i piękne hotele – wszystko jest na miejscu. Osobom, którym sama jazda na nartach już trochę się znudziła, zaleca się Zell am See w Austrii. Znajdziemy tutaj kręgle, basen, kino czy jazdę konno.

Podsumowując, przed wyjazdem warto zapoznać się z ofertą danych ośrodków i dopasować wybór do naszych potrzeb. W zależności od tego czy szukamy miejsca taniego, bogatego w różne ośrodki, czy planujemy wypad z rodziną, dobrze się zastanówmy i wybierzmy tak, aby dany wyjazd był dla nas tylko i wyłącznie przyjemnością.

Comments are closed.