Jak zadbać o pielęgnację suchej cery

Opublikowane przez ekipeo 11/03/2011 Comments are off 794 odsłon

Tego typu cera wyróżnia się zbyt małą ilością produkowanego przez gruczoły łojowe sebum, skóra przez to staje się szorstka w dotyku, a także ma skłonności do łuszczenia się. Na tego rodzaju skórze szybko stają się widoczne zmarszczki, dlatego zaleca się stosowanie kremów które zawierają wyciąg z aloesy, mleka kakaowego oraz witaminą E.

Niestety osoby które mają skórę suchą muszą ograniczyć używanie zwykłego mydła, gdyż to również przyczynia się do wysuszenie cery.

Warto również unikać opalania, ponieważ słonce jak i promieniowanie w solarium wysuszają skóra, należy pamiętać aby nakładać grubą warstwę kremu przed wyjściem na zewnątrz. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pielęgnacja takiej skóry jest bardzo ważna. Na noc zaleca się przeważnie posmarowanie twarzy tłustym bądź półtłustym kremem. Na szczęście dzisiaj każdy sklep ekologiczny posiada w swoim asortymencie mnóstwo naturalnych kremów do tego rodzaju skóry.
Jeśli chodzi o kwestie demakijażu należy używać mleczka bądź śmietanki o zagęszczonej konsystencji. Można również zastosować po demakijażu oliwę z oliwek, która spowoduje ze skora stanie się miększa i bardziej nawilżona. Natomiast do codziennego mycia twarzy najlepiej jest użyć delikatnych zeli bądź pianek oraz wody mineralnej.

Zalecane jest również przeprowadzenie peelingu twarzy, szyi i dekoltu przynajmniej raz w tygodniu. Ciekawostką jest również zastosowanie liści aloesu jako maseczki, dzięki swoim naturalnym właściwościom skutecznie pod regenerują twoją cerę.

Comments are closed.