Klasyczne meble kuchenne

Opublikowane przez Redakcja 03/12/2010 Comments are off 789 odsłon

Musimy pamiętać, że przy projektowaniu kuchni to my powinniśmy mieć największy wpływ na jego przyszły wygląd. Każdy projektant, który otrzymuje zlecenie musi uwzględnić skład rodzinny oraz potrzeby wszystkich jego członków. Ważne jest indywidualne podejście do projektu, aby kuchnia spełniała nasze oczekiwania, zaspokajała potrzeby, a równocześnie odzwierciedlała gust Pani domu. Planując zmianę wystroju kuchni należy pamiętać także o względach finansowych. Należy zastanowić się, czy stać nas na nowoczesne meble kuchenne z warszawskich, ekskluzywnych salonów, czy też nie.

Klasyczną kuchnię cechuje masywność i zwartość formy. Efekt ten uzyskuje się poprzez zastosowanie szlachetnych materiałów.  W klasycznym stylu fronty wykonane są z naturalnego drewna, natomiast korpusy z płyty lakierowanej lub laminowanej ze względów praktycznych. Takie meble kuchenne często posiadają fronty w kasetonowym kształcie, często przeszklone z profilowanymi galeryjkami oraz delikatnymi zdobieniami. Kuchnia urządzona w stylu klasycznym powinna być przestronna i dobrze oświetlona.
Zazwyczaj kolory ścian w kuchni klasycznej są stonowane. Najczęściej stosowane są różne odcienie kremu, bieli lub innych kolorów w pastelowych odcieniach ciepłego brązu. Daje to efekt eleganckiego i wyrafinowanego pomieszczenia.

Jeśli zdecydujemy się na zakup mebli kuchennych na wymiar w Warszawie u prywatnego stolarza, warto zadbać o bogate dodatki. Aby dodać szyku naszym meblom można zainwestować w ciekawe uchwyty szafek, stylizowane relingi, uchwyty na drobiazgi, bibeloty prezentowane w przeszklonych witrynach. Porcelanowa zastawa na pewno będzie pięknie się prezentować z półek. Dodatkowo można wyszukać efektownych firan i zasłoń, które przyozdobią okno.

W dzisiejszych czasach nie każdy posiada takie możliwości finansowe, by korzystać z pomocy projektantów przy aranżacji kuchni. Nie oznacza to, że muszą oni rezygnować ze swoich marzeń. Czasem zwykłe meble kuchenne na wymiar ozdobione wyszukanymi dodatkami potrafią zrobić większe wrażenie niż meble kuchenne z salonów.

Comments are closed.