Monitoring

Opublikowane przez ekipeo 19/02/2011 Comments are off 808 odsłon

W dzisiejszych czasach monitoring  jest elementem, który można spotkać praktycznie  w większości dużych przedsiębiorstw, urzędów czy też w sklepach. Instalacja takich urządzeń ma właściwości prewencyjne, zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i kontroli.

Monitoring stosowany jest do obserwacji terenu i obiektów, tak aby w przypadku jakiegoś zdarzenia możliwe było odtworzenie zapisanego materiału video.  Jest to system przekazywania jedynie obrazu, bardzo rzadko spotykane jest połączenie z dźwiękiem. Obraz ten przekazywany jest z kamer zamontowanych w poszczególnych pomieszczeniach w zamkniętym systemie odbiorczym, którym jest telewizja kablowa. Dzisiejszy określenie monitoringu oznacza nic innego jak telewizja przemysłowa, aczkolwiek jej składniki się nice zmieniły. Niektóre placówki posiadające monitoring w Rzeszowie wciąż korzystają z kamery, serwera i rejestratora wideo oraz centrum monitoringu. Aczkolwiek telewizja przemysłowa w Rzeszowie oraz w innych miastach opiera się już na cyfrowym rejestratorze DVR lub komputerowej karcie DVR. Wypierane są już zapisy na magnetowidzie ponieważ mają one wiele wad. Po pierwsze zapis analogowy materiału wideo jest narażony na większe ryzyko utraty. Taki system nie pozwala na bezobsługowe działania oraz pracę w sieci, posiada mało dodatkowych funkcji, a także jest bardzo kosztowny.

Drogie i mało praktyczne rozwiązanie w starych instalacjach telewizji przemysłowej jest coraz częściej wypierane przez nowoczesne rozwiązania cyfrowego monitoringu z którym mamy kontakt na każdym kroku, nawet w miejscy pracy.

Comments are closed.