banner

Jak wybrać uchwyt rowerowy na klapę samochodu?

Opublikowane przez ekipeo 26/08/2019 0 Komentarzy 169 odsłon

Miłośnicy rowerowych wycieczek nie lubią się rozstawać ze swoimi pojazdami. Właśnie dlatego zabierają je często na różne wyjazdy, w które udają się samochodami. Ponadto, transport rowerów niezbędny jest również wtedy, gdy mieszkając w mieście, chcemy się udać na wycieczkę rowerową w nieco mniej zaludnione miejsce. Stąd taka popularność bagażników rowerowych do samochodów, wśród których znajdują się uchwyty montowane na klapę samochodową. Jakie warunki powinien spełniać dobry bagażnik tego typu?

Potwierdzona jakość i uniwersalność

Nie będzie niczym zaskakującym stwierdzenie, iż uchwyt rowerowy na klapę powinien być sprzętem wysokiej jakości. Nie można jednak ufać producentom czy sprzedawcom na słowo. Wybierając odpowiedni model bagażnika, warto sprawdzić, czy posiada on certyfikaty przyznawane za pomyślne przejście testów jakości.

Zalecamy również wybór bagażników uniwersalnych. Obecnie najlepsze uchwyty rowerowe na klapę samochodową cechuje możliwość zamontowania w niemal każdym aucie. Z pewnością jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż dzięki niemu wraz z wymianą auta nie trzeba decydować się na wymianę bagażnika na rowery.

Praktyczne i bezpieczne uchwyty rowerowe na klapę samochodową

Niewątpliwie, kupując bagażnik rowerowy, warto wybrać taki, który umożliwia otwieranie bagażnika samochodu bez konieczności demontażu uchwytu. Niektóre modele umożliwiają nawet otwieranie bagażnika bez zdejmowania rowerów. Ponadto, przewożąc rowery, każdy chciałby mieć pewność, co do ich bezpieczeństwa. Dlatego też należy wybierać jedynie uchwyty, które są wyposażone w zaawansowane systemy zabezpieczeń, które absolutnie uniemożliwiają odczepienie rowerów w czasie jazdy lub postoju oraz zapobiegają kradzieży.

Write Your Comment

Szukaj nas na

Ostatnie video

Film promocyjny Polski