Jak wybrać uchwyt rowerowy na klapę samochodu?

Opublikowane przez ekipeo 26/08/2019 1 Komentarz 1247 odsłon

Miłośnicy rowerowych wycieczek nie lubią się rozstawać ze swoimi pojazdami. Właśnie dlatego zabierają je często na różne wyjazdy, w które udają się samochodami. Ponadto, transport rowerów niezbędny jest również wtedy, gdy mieszkając w mieście, chcemy się udać na wycieczkę rowerową w nieco mniej zaludnione miejsce. Stąd taka popularność bagażników rowerowych do samochodów, wśród których znajdują się uchwyty montowane na klapę samochodową. Jakie warunki powinien spełniać dobry bagażnik tego typu?

Potwierdzona jakość i uniwersalność

Nie będzie niczym zaskakującym stwierdzenie, iż uchwyt rowerowy na klapę powinien być sprzętem wysokiej jakości. Nie można jednak ufać producentom czy sprzedawcom na słowo. Wybierając odpowiedni model bagażnika, warto sprawdzić, czy posiada on certyfikaty przyznawane za pomyślne przejście testów jakości.

Zalecamy również wybór bagażników uniwersalnych. Obecnie najlepsze uchwyty rowerowe na klapę samochodową cechuje możliwość zamontowania w niemal każdym aucie. Z pewnością jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż dzięki niemu wraz z wymianą auta nie trzeba decydować się na wymianę bagażnika na rowery.

Praktyczne i bezpieczne uchwyty rowerowe na klapę samochodową

Niewątpliwie, kupując bagażnik rowerowy, warto wybrać taki, który umożliwia otwieranie bagażnika samochodu bez konieczności demontażu uchwytu. Niektóre modele umożliwiają nawet otwieranie bagażnika bez zdejmowania rowerów. Ponadto, przewożąc rowery, każdy chciałby mieć pewność, co do ich bezpieczeństwa. Dlatego też należy wybierać jedynie uchwyty, które są wyposażone w zaawansowane systemy zabezpieczeń, które absolutnie uniemożliwiają odczepienie rowerów w czasie jazdy lub postoju oraz zapobiegają kradzieży.

There is 1 Comment

  1. Ucando pisze:

    Kradzież rowerów z bagażnika na klapę to potężny cios dla będących na wakacjach właścicieli danego pojazdu. Jednak wydaje się być i tak drobnostką w porównaniu do spowodowania tragicznego wypadku, na wskutek odczepiających się nagle rowerów w trakcie ich przewożenia na klapie samochodu. Powyższe scenariusze w dobitny sposób pokazują, dlaczego nie warto oszczędzać na zakupie profesjonalnego i w pełni funkcjonalnego bagażnika rowerowego.

Dodaj Komentarz