1% podatku na szczytny cel

Opublikowane przez ekipeo 09/03/2012 0 Komentarzy 904 odsłon

Początek marca to co roku czas gdy zaczynamy składać do urzędu skarbowego zeznania podatkowe PIT czyli informację o dochodach za poprzedni rok, termin rozliczenia upływa przeważnie z ostatnim dniem kwietnia.

Jak co roku również każdy podatnik może przekazać 1% swojego podatku na jakiś szczytny cel, który może pomóc uratować nawet nie jedno życie. Komu można przekazać 1% podatku? Otóż 1%  podatku możesz przekazać tylko i wyłącznie  na rzecz organizacji pożytku publicznego, działającej w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, prawomocnie wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pożytku publicznego.

Fundacja Urszuli Smok Podaruj życie jest fundacją opp, pomagającą dzieciom chorym na białaczkę oraz prowadzącą rejestr dawców szpiku kostnego. Każdy kto chce pomóc i uratować życie może  przekazać 1 procent podatku. Niekiedy są to niewielkie kwoty, ale jeżeli kilkaset osób  przekaże 1% to może powstać całkiem duża suma pieniędzy które zostaną przeznaczone na  badania dawców szpiku kostnego, kosztowne leczenie osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, kurację osób po przeszczepie szpiku kostnego, przełamywanie przesądów społecznych o raku.

Dodaj Komentarz