Zanim wybierzesz kierunek studiów…

Opublikowane przez Redakcja 25/09/2014 0 Komentarzy 2128 odsłon

Co roku na studia wyższe wybiera się większość absolwentów szkół średnich. Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na I rok studiów w roku akademickim 2013/2014 przyjęto prawie 477 tys. osób. Wydaje się jednak, że nie każdy ze starających się o Indeks maturzystów właściwie zaplanował swoją przyszłość oraz karierę zawodową, decydując się na kierunek humanistyczny. Dlaczego?

Inżynierowie vs humaniści

logos...Rynek pracy zarówno w Polsce, jak i w Europie rządzi się własnymi prawami. Statystyki jasno pokazują, że najlepiej opłacanymi oraz najchętniej zatrudnianymi przez pracodawców osobami nie są wcale humaniści, lecz absolwenci kierunków ścisłych i technicznych. To właśnie ci ostatni mają największe szanse na znalezienie pracy zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Osoby decydujące się na kierunki inżynieryjno-techniczne oraz informatyczne mogą spać spokojnie. Zawody, jakie zdobędą po ukończeniu studiów, to obecnie specjalności deficytowe na polskim rynku pracy, a według badań firmy Work Service w ciągu najbliższych 15 lat podaż na tą grupę pracowniczą będzie o ponad jedną trzecią mniejsza od popytu. Statystyczny absolwent uczelni inżynieryjno-technicznych zarabia o około 50 proc. więcej niż jego kolega po studiach humanistycznych!

Zanim więc zdecydujesz się na konkretny kierunek studiów z tego obszaru, warto zapoznać się z ofertą niepublicznej Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie (UTH).

Co wyróżnia tą placówkę akademicką od innych tego typu uczelni w kraju?

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

UTH stawia przede wszystkim na edukację poprzez praktykę. Jako jedna z niewielu uczelni niepublicznych w kraju posiada unikalną ofertę kierunków inżynierskich – Transport i Budownictwo, z wieloma specjalnościami, a także kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne – niezwykle atrakcyjny pod kątem zapotrzebowania na specjalistów z tej dziedziny zgłaszanego przez pracodawców.

W programie specjalności uczelni poświęcono ponad 30 procent godzin nauczania tylko i wyłącznie na praktyczne zajęcia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu oraz pracowni badawczych. Uczelnia współpracuje m.in. z polskimi branżowymi instytutami takimi, jak Instytut Transportu Samochodowego (ITS), Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), Instytut Badawczy Dróg i Mostów (IBDiM), a także, w ramach Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z Komendą Główną Policji.

Publiczna czy niepubliczna?

Patrząc z punktu widzenia rynku pracy to już od pewnego czasu pracodawcy przekonali się co do tego, że dyplom ukończenia uczelni prywatnej nie różni się praktycznie niczym od tego wydawanego przez uczelnie publiczne. Istnieje wiele szkół prywatnych w Polsce mogących pochwalić się dobrą renomą, a także zainteresowaniem i szacunkiem ze strony pracodawców. Jedną z nich jest UTH. Ponadto standardy wyposażenia technicznego czy laboratoryjnego w uczelniach niepublicznych niczym nie ustępują tym z uczelni państwowych, a często wręcz są od nich o wiele lepsze i nowocześniejsze.

Praktyczne przygotowanie studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej do kariery zawodowej sprawia, że absolwenci tej placówki są pierwszym wyborem dla pracodawców poszukujących wykwalifikowanych specjalistów do pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach, organizacjach państwowych, pozarządowych i samorządowych oraz w różnego rodzaju służbach specjalnych oraz mundurowych.

LOGO UTH

Patrząc przez pryzmat studiów inżynieryjno-technicznych na UTH, to są one w cenie. Studenci placówki chwalą sobie praktyczny wymiar nauczania rzeczy pożytecznych i przydatnych w późniejszej pracy zawodowej. Dzięki temu często bywa tak, iż osoby z danego kierunku już w trakcie studiów otrzymują atrakcyjną ofertę zatrudnienia z renomowanych firm i organizacji.

Rekrutacja na studia w UTH trwa

Dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć studia na jednym z kierunków oferowanych przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej prowadzony jest obecnie nabór na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Uczelnia udostępnia możliwość zarejestrowania się on-line na wybrany kierunek. Trwa również rekrutacja na studia podyplomowe, gdzie do wyboru są 24 atrakcyjne kierunki. Jako ofertę specjalną UTH proponuje w tym zakresie kierunek Zamówienia Publiczne.

Nie czekaj dłużej, wykorzystaj swoją szansę. Studiuj na interesującym Cię kierunku, zdobądź praktyczne umiejętności oraz stabilną i pasjonującą pracę!

Więcej informacji na temat Uczelni, oferowanych kierunków studiów oraz rekrutacji można znaleźć pod adresem: www.uth.edu.pl

Dodaj Komentarz