Ajent – atrakcyjna oferta pracy

Opublikowane przez Redakcja 19/06/2012 0 Komentarzy 930 odsłon

W sieci i na portalach ogłoszeniowych coraz częściej pojawiają się propozycje dla osób pragnących zostać ajentem, głównie dotyczy to sieci sklepów.

Na czym dokładnie polega umowa ajencyjna? Ajencja to inaczej prowadzenie własnej działalności gospodarczej na zasadzie dzierżawy od danego przedsiębiorcy. Ajenci chcący wziąć w dzierżawę dany punkt – najczęściej sklepowy, podpisują umowę z przedsiębiorstwem, które w zamian przekazuje w podnajem wyremontowany oraz w pełni wyposażony sklep wraz z zatowarowaniem. Ajenci mogą także liczyć na przeszkolenie oraz ciągłe wsparcie marketingowe ze strony lokalnych koordynatorów.

W Polsce kilka dużych spółek handlowych wysuwa propozycję ajencji. Między innymi sieć sklepów Żabka Polska S.A. Na stronie internetowej tej sieci można znaleźć szczegółowe informacje na temat możliwości współpracy oraz tego jak zostać ajentem Żabki i otworzyć własny sklep. Zamieszczone są także aktualne propozycje pracy jako ajent ze względu na konkretne województwa.

Od ajentów przede wszystkim oczekuje się przedsiębiorczości, gotowości oraz motywacji do pracy oraz umiejętności kierowania zespołem pracowników i znajomości obsługi komputera. Nie jest wymagane doświadczenie w pracy w handlu, choć stanowi ono dodatkowy atut.

Podobne wymagania stawiane są w przypadku sieci Freshmarket, która także jest własnością spółki.

Liczne opinie na forach internetowych potwierdzają, że prowadzenie przedsiębiorstwa jako ajent to bardzo interesujący biznes dlatego warto się już dziś zapoznać ze szczegółami.

Dodaj Komentarz