Aparaty słuchowe – dlaczego rezygnujemy z ich noszenia?

Opublikowane przez ekipeo 24/03/2020 0 Komentarzy 749 odsłon

Signia aparaty słuchowe Silk NX

Jak wynika z badań, około 20 procent polskich pacjentów, u których zdiagnozowano niedosłuch, nosi jeden lub dwa aparaty słuchowe. Pozostali pacjenci, czy to młodzi, czy w podeszłym wieku nie chcą pogodzić się z wadą słuchu, bądź w większości przypadków wstydzą się nosić aparaty słuchowe. Czy to uzasadnione? Otóż nie! Obecnie producenci tych niezwykle zaawansowanych technologicznie urządzeń prześcigają się w swych pomysłach, by najmniejszy aparat słuchowy był zarazem wygodny i modny. Do wyboru jest wiele modeli o różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Dlatego obawy czy aparat będzie zbyt widoczne lub jak będziemy w nim wyglądać nie powinny stanowić najmniejszego problemu.

Po pierwsze brak akceptacji dla istniejącego problemu

Wielu pacjentów mających problem ze słuchem nie chce zakupić i nosić aparatu słuchowego, gdyż nie potrafią pogodzić się z postawioną diagnozą. Boją się tego rozpoznania, traktują go jak wyrok. Aparat słuchowy byłby dla nich namacalnym dowodem, że polegli. Bezpodstawnie myślą, że nosząc tego typu urządzenie będą inaczej traktowani lub odtrąceni przez społeczeństwo. Wolą naginać rzeczywistość, ciągle się oszukując, że wszystko jest w porządku. Dlatego niezmiernie ważne jest najpierw zaakceptowanie swego problemu.

Signia aparaty słuchowe Silk NX

Po drugie poczucie wstydu

W obecnym czasie wielu pacjentów nadal nie potrafi zaakceptować aparatu słuchowego. Tego typu urządzenie, pomimo, że w znacznym stopniu poprawia komfort życia osobie niedosłyszącej, to ciągle wywołuje negatywne odczucia, jest powodem wstydu u osoby użytkującej aparat. Zazwyczaj wywołane jest to obawą przed kpinami ze strony otoczenia. Jest to jednak problem siedzący „w głowie” pacjenta, z którym skutecznie można sobie poradzić. Z tych względów, szczególnie osoby młode czasami nie chcą oraz nie lubią afiszować się z aparatem słuchowym, gdyż uważają je za mało estetyczne. Dla takich osób warty uwagi jest jeden z mniejszych aparatów słuchowych marki Signia – Silk Nx.

Signia aparaty słuchowe Silk NX

Po trzecie brak oswojenia się z aparatem słuchowym

Gdy już ktoś nabędzie aparat słuchowy, to bardzo często z błahych powodów rezygnuje z jego zakładania. Pacjent na początku nie może się przyzwyczaić do jego codziennego zakładania i noszenia. Wszystko brzmi inaczej, ale lepiej… Aparaty słuchowe marki Signia są tak skonstruowane, iż redukują szumy w tle oraz ułatwiają odbieranie konkretnego strumienia dźwięku z otoczenia. Warto również wspomnieć, że część ludzi skarży się na różnego rodzaju buczenie lub piszczenie. Niektórzy twierdzą też, że wcale tak dobrze w aparacie słuchowym nie słyszą. Taka sytuacja nie ma jednak miejsca w przypadku produktów marki Signia. Ich niewielkie rozmiary oraz innowacyjne rozwiązania sprawiają, że użytkownik nosi aparat słuchowy nie zwracając na niego uwagi.

Pamiętajmy, by nie lekceważyć zaistniałego problemu. Nie musimy się niczego wstydzić. Obecnie można nabyć aparat słuchowy marki Signia Silk Nx – wyjątkowo mały i dyskretny aparat słuchowy, który poprawi nam komfort codziennego życia.

Dodaj Komentarz