Architekt wnętrz – jak wybrać odpowiedniego

Opublikowane przez Redakcja 26/03/2012 0 Komentarzy 976 odsłon

Podczas planowani, budowy, domu czy mieszkania do jednych z najważniejszych decyzji należy wybór odpowiedniego projektanta, z którym będziemy współpracować przez najbliższy czas i któremu powierzymy stworzenie naszego nowego domu. Zasada ta dotyczy zarówno architektów przygotowujących plan budynku jak i jego wnętrze.

architekt wnetrz warszawaDokonując wyboru odpowiedniego fachowca należy zwrócić uwagę na kilka czynników, nie tylko samo wynagrodzenie projektanta. Pamiętać należy jednak, że projektanci zatrudnieni w większych biurach z zasady nie są skłonni do negocjacji, co nie znaczy że ci posiadający indywidualne pracownie chętni przystawać będą na nasze warunki.

Przed ostateczną decyzja najlepiej po prostu spotkać się z kilkoma, porozmawiać, sprawdzić jak układał się będzie wspólny dialog, popytać wśród znajomych o polecanego specjalistę. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, jakie otrzymuje architekt wnętrz Warszawa, Kraków czy mniejsze miejscowości mogą się znacznie różnić. Jednak nie warto decydować się na najtańszą usługę, bez wcześniejszego porównania cen i sprawdzenia konkurencji. Dobry pomysł musi kosztować. Jeżeli tylko coś jest niejasne, bez oporów należy rozwiewać wątpliwości, pytając zwłaszcza o dodatkowe, możliwe do wystąpienia koszty. Domagać się należy konkretów – jasno określonego cennika, szacunków, wyliczeń, rozplanowania. Nie należy się też zrażać – odpowiednia architektura wnętrz będzie mieć bardzo duże znaczenie dla późniejszych lokatorów. Jeśli pierwsza wersja projektu nie będzie nam do końca odpowiadać, koniecznie poinformujmy o tym projektanta. W końcu to my mamy cieszyć się z nowego mieszkania, wnętrza spełniającego nasze oczekiwania.

Dodaj Komentarz