Atrakcje Chorwacji

Opublikowane przez ekipeo 22/09/2011 0 Komentarzy 838 odsłon

Urlop spędzony w Chorwacji wielu osobom kojarzy się z plażą, błękitnym morzem, ciepłym słońcem i nieograniczonym, spokojnym wypoczynkiem. Ale znajdą się i tacy, którzy będą chcieli zwiedzić ten piękny kraj. I słusznie, gdyż atrakcji w Chorwacji nie brakuje.

Już sama Dalmacja z takimi miastami jak Dubrownik, Split, Baska Voda czy Omis zachęca do bardziej aktywnego wypoczynku, zwłaszcza że naprawdę jest wiele miejsc do obejrzenia i wiele ciekawych rzeczy do robienia. Korzystnie zlokalizowane hotele i apartamenty tylko zachęcają do korzystania z wszelkich oferowanych  atrakcji turystycznych.

Dla turystów organizowane są jednodniowe rejsy statkiem na jedną z pobliskich wysp, a dzień zorganizowany jest tak, by dostarczyć wielu atrakcji. Na taką wycieczkę można się też udać indywidualnie, ponieważ w porcie zawsze znajdują się mniejsze statki czy łodzie, których właściciele oferują taką usługę.  Chcąc spędzić czas na plaży i korzystać z uroków morza, można wypożyczyć sprzęt wodny. Hotele w Chorwacji, a także apartamenty zazwyczaj znajdują się w pobliżu takich ośrodków ze sprzętem, dzięki czemu rowery wodne, kajaki, łódki są łatwo dostępne. Można też zamówić sobie szybszą przejażdżkę po morzu na pontonie ciągniętym przez skuter.

Dla wszystkich, którzy chcieliby udać się w głąb kraju, interesujące mogą być wycieczki rowerowe, a przy hotelach często znajdują się wypożyczalnie rowerów. Ponadto istnieje możliwość wypożyczenia motoroweru, który ułatwia poruszanie się po wąskich i dość stromych drogach Chorwacji.

Spośród wielu interesujących turystycznych atrakcji dostępnych w Chorwacji można wymienić nie tylko wspaniałe plaże i morze, ale też zabytki architektoniczne, rejsy na pobliskie wyspy, rozrywki sportowe wodne i inne. Wszystkie te rzeczy tylko zachęcają, by spędzić czas w Chorwacji.

Argumentem przekonującym do urlopu w Chorwacji jest też zawsze słoneczna i ciepła pogoda, właściwa regionowi śródziemnomorskiemu, co najbardziej jest odczuwalne w Dalmacji.

Dodaj Komentarz