Atrakcyjna reklama zewnętrzna

Opublikowane przez ekipeo 22/02/2021 0 Komentarzy 891 odsłon

Główną funkcją reklamy zewnętrznej jest szybka identyfikacja produktu. Czasami jest to tylko nazwa firmy. Czasem informacja, czym dana firma się zajmuje. Przekaz musi być prosty i szybko informujący, o co chodzi (bo przecież na przykład przejeżdżający ulicą klient nie ma zbyt wiele czasu). Na przykład jest to kilka słów typu szyldy Łódź czy reklama świetlna Łódź.

Najstarsze reklamy zewnętrzne

Pierwsze reklamy zewnętrzne pojawiły się w okresie antycznym, czyli kilka tysięcy lat temu. Powodowała nimi chęć zlecenia jakiejś usługi, poszukanie usługi lub kupna czy sprzedania produktu. Wygląda na to, że zawsze ktoś coś chciał sprzedać i zawsze ktoś coś chciał kupić. Zawsze ktoś czegoś lub kogoś szukał. Ktoś coś wiedział i chciał to ogłosić, itd. Coś komuś powiedzieć czy ogłosić. Stąd napisy na ścianach budynków czy też nawet kamieniach informowały na przykład o tym, gdzie daną rzecz można nabyć. Jeśli chodzi o najstarszą reklamę zewnętrzną to historia zarejestrowała ją około trzy tysiące lat temu w okolicach Teb. Informowała ona o nagrodzie za zbiegłego niewolnika. Z kolei w Pompejach zarejestrowano napisy reklamowe na budowli informujące o opiniach na temat usług prostytutek. Jak widać, reklama jest dosyć starym zawodem i bardzo potrzebnym.

XXI wiek i reklama świetlna Łódź

Potem nastąpił 1700 rok i w Londynie wprowadzono zakaz plakatowania. Na szczęście w 1740 zakaz ten zniesiono i od tej pory reklama rozwijała się prężnie w Europie. Z kolei w USA reklamę rozpropagowały cyrki. Co ciekawe, w Polsce reklama zewnętrzna rozwinęła się tak naprawdę w 1991 roku, czyli po upadku komunizmu. Zaczęły powstawać nowe firmy, które szukały innych firm oferujących usługi reklamowe. Pojawiły się firmy oferujące na przykład szyldy reklamowe. Zaczęliśmy rozumieć, że reklama jest dźwignią biznesu, a wręcz nie ma biznesu bez reklamy. Ulice zaczęły być bardziej kolorowe. Ale jeszcze bardziej reklamę zewnętrzną rozpropagował XXI wiek i rozwój internetu. Wówczas takie właśnie hasła jak reklama świetlna Łódź można było znaleźć w sieci internetowej wpisując frazę, o którą nam chodzi w wyszukiwarkę Google. Niejedna agnecja reklamowa Łódź oferowała swoje szyldy Łódź, wykupując usługę google adwords albo po prostu zlecając usługi pozycjonowania agencji pozycjonującej lub interaktywnej.

Rodzaje reklamy przestrzennej – firma reklamowa Łódź oferuje

Współczesna reklama przestrzenna oferuje szeroką gamę produktów, takich jak:

Każdy rodzaj reklamy spełnia określoną funkcję. Na przykład szyldy reklamowe ułatwiają lokalizację przedsiębiorstwa w przestrzeni miasta. Z kolei litery przestrzenne są po to, aby szybko zidentyfikować dany obiekt w mieście. Jedno jest pewne – bez reklamy trudniej byłoby danej marce wypromować się w danym mieście i po prostu poinformować o tym, że dana agencja reklamowa Łódź w ogóle istnieje. Stąd dobra reklama jest prosta, ale przykuwająca uwagę.

Dodaj Komentarz