Austria – nie tylko Wiedeń

Opublikowane przez ekipeo 06/07/2011 0 Komentarzy 876 odsłon

Austria kojarzona jest przede wszystkim ze stolicą i to najczęściej ona bywa celem samym w sobie dla turystów z całego świata. Okazuje się jednak, że Austria ma o wiele więcej do zaoferowania przyjezdnym.

Jedna dolina a tyle atrakcji
Dolina Paznaum to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Miłośnicy niezapomnianych wycieczek rowerowych zakochają się w tętniącym życiem Ischgl, doskonale przygotowanym jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. Nieocenionym atutem tego miejsca jest wysokoalpejski krajobraz i iście turystyczna aura. Położona pośród alpejskich trzytysięczników niewielka gmina Galtü to Mekka dla tych, którzy lubią chodzić po górach. Niewymagające ciężkiego sprzętu szlaki (aż 250 km tras wędrówek), piękne widoki i czyste powietrze. Turyści spragnieni niepowtarzanej tyrolskiej swojskości powinni od razu udać się do See. Oczywiście nie brakuje tu ciekawych propozycji na spędzanie czasu. Dla rodzin z dziećmi świetnym miejscem na wypoczynek jest Kappl. Znajdują się tu m.in.: park przygód Sunny Mountain na wysokości prawie 1900 m n.p.m., kolejka górska, drzewa do wspinania, huśtawki oraz strefy wodne. Jest tu miejsce dla każdego turysty, przywitają go zarówno klimatyczne miejscowe pensjonaty jak i apartamenty w Tyrolu, zapewniające odpoczynek i regenerację sił.

Miasto Mozarta
Salzburg to wyjątkowe w swoim rodzaju austriackie miasto. Po pierwsze, to tu urodził się wybitny kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart. Po drugie, to barokowy klejnot, od 1997 roku znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Salzburg w sposób niezwykle harmonijny łączy się zabytkowa zabudowa architektoniczna z zapierającymi dech w piersiach alpejskimi krajobrazami i wydarzeniami kulturalnymi na światowym poziomie.

Styria dla całej rodziny
Każdy rodzic wie, że udane wakacje to przede wszystkim zadowolone dzieci. Nic nie potrafi bardziej zniechęcić opiekunów od zniesmaczonych pobytem i znudzonych pociech. Usatysfakcjonowanie najmłodszych wczasowiczów to dla gospodarzy w Styrii priorytet. Można tu znaleźć przyjazne dzieciom hotele, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne, często oferujące rozmaite promocje last minute, będące dodatkową zachętą do odwiedzin. Malownicza Styria to wprost wymarzone miejsce na rodzinne wakacje.

Austria to nie tylko Wiedeń. Można się o tym przekonać podróżując wzdłuż i wszerz po tym zaskakującym państwie. Niecodzienne widoki, doskonale przygotowane trasy rowerowe, pozwalające na objechanie całej Austrii bez najmniejszego zadraśnięcia, wspaniałe szlaki rekreacyjne, bogata baza wypoczynkowa oraz wiele wartych zobaczenia miejsc. To jest Austria!

Dodaj Komentarz