Baldachim do łóżeczka – czy warto go kupić?

Opublikowane przez ekipeo 08/03/2021 0 Komentarzy 673 odsłon

Wiele dzieci marzy o zostaniu księżniczkami i królami. Aby stworzyć odpowiednie pole dla ich wyobraźni, warto zdecydować na dodatek, dzięki któremu poczują się w swoim pokoju jak wielcy władcy. Baldachim nad łóżeczko to dekoracja, która nadaje pomieszczeniu zupełnie innej atmosfery i może świetnie uzupełniać wystrój dziecięcej sypialni. Poza stwarzaniem ładnego efektu wizualnego pomaga również dziecku poczuć się bezpiecznie i komfortowo podczas zasypiania. Jak wygląda baldachim i z czego jest wykonany?

Baldachim do łóżeczka – dekoracja i funkcjonalny dodatek do pokoju dziecięcego

Baldachim do łóżeczka to płachta materiału przymocowana do obręczy, który rozwidla się z dwóch stron, okalając dziecięce łóżko. Mocuje się ją do ramy lub ściany za pomocą np. haczyka. Tkanina, z której wykonana jest ozdoba  to najczęściej bawełniane płótno, które łatwo utrzymuje się w czystości, a ponadto jest miłe w dotyku. Długość materiału można kontrolować za pomocą troczków, dzięki którym dostosowanie i odpowiednie ułożenie dekoracji tkaniny nie sprawia problemu. Łóżeczko z takim gadżetem sprawdzi się nie tylko u niemowlęcia, ale także większego dziecka, które będzie miało z tego kawałka materiału jeszcze więcej radości. Dlaczego warto zdecydować się na taki dodatek do dziecięcej sypialni? Baldachim to:

  • oryginalna ozdoba dziecięcego pokoju,
  • zasłona przed słońcem,
  • sposób na spokojny sen,
  • metoda na pobudzenie wyobraźni.

Łóżeczko dziecięce z baldachimem do ochrony przed słońcem

Baldachim do łóżeczka to praktyczna ozdoba, która powieszona w odpowiednim miejscu może stanowić zasłonę oddzielającą od promieni słonecznych. Jeśli pokój dziecięcy znajduje się w miejscu o dużym nasłonecznieniu, bawełniana tkanina świetnie sprawdzi się w zapewnianiu chłodnego cienia. Promienie słońca mogą zakłócać poranny sen lub popołudniową drzemkę dziecka, a baldachim świetnie sprawdzi się jako środek zapobiegawczy zbyt wczesnemu wybudzeniu.

Komfort  i bezpieczeństwo podczas snu

Sen dziecka może zakłócić wiele czynników, jednak ze względu na swoją bujną wyobraźnię często po prostu nie czują się bezpiecznie, zasypiając we własnym łóżku. Łóżeczko z baldachimem pozwala na stworzenie przyjaznej i kameralnej atmosfery, która sprzyja spokojnemu zasypianiu. Tkanina otulająca dziecko z obu stron pozwala na odcięcie się od innych bodźców i pomaga łatwiej się wyciszyć. Zasypianie pod baldachimem może znacznie pogłębić sen niektórych dzieci.

Baldachim nie tylko do łóżeczka

Chociaż baldachim wiesza się zwykle przy łóżku, może stanowić także świetną bazę do codziennych zabaw. Umocowanie go w kącie pokoju dodanie kilku poduszek stworzy namiot, które będzie świetnym miejscem do puszczenia wody wyobraźni i przybierania różnych ról oraz używania zabawek.

Baldachimy występują w różnych kolorach i wzorach, dlatego świetnie sprawdzą zarówno jako dodatek do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Dzięki szerokiej ofercie tego rodzaju tkanin baldachim wpasuje się w każdy wystrój wnętrz i nada mu jeszcze więcej klimatu. Jeśli szukasz praktycznej dekoracji do pokoju dziecięcego, baldachim do łóżeczka jest dobrym wyborem.

Dodaj Komentarz