Bilkom – aplikacja ułatwiająca podróżowanie

Opublikowane przez Redakcja 15/11/2013 0 Komentarzy 1062 odsłon

Na pewno każdy z nas zna uczucie bezradności, gdy widzi uciekający mu sprzed nosa pociąg, podczas gdy wcześniejsze, cenne minuty spędził w kolejce po bilet.

_Files_Thumbs_147771Jeżeli chcemy uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, bardzo dobrym krokiem będzie pobranie nowej, w pełni mobilnej aplikacji Bilkom przeznaczonej do m.in. zakupu biletów kolejowych.

Co to jest Bilkom?
Bilkom jest to System Sprzedaży Biletów, który umożliwia użytkownikowi zakup miejsca oraz biletu w pociągach spółki „PKP INTERCITY” S.A. (EIC i Ex), a to wszystko przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Aktualnie nie ma możliwości zakupu biletów na inne linie pociągów, aczkolwiek w tej sprawie ciągle toczą się negocjacje z pozostałymi przewoźnikami. By móc zarezerwować przejazd, na początku należy zarejestrować się w serwisie internetowym.

Przydatne funkcje
Aplikacja ma dostęp do wielu funkcji planowania podróży koleją, do których należą m.in.: wyszukiwanie połączeń oraz pobliskich stacji w oparciu o aktualną lokalizację, połączenia door to door oraz pobieranie szczegółowych informacji o utrudnieniach w ruchu pociągów.

System wykorzystuje technologię GPS, dzięki której jest w stanie w szybkim czasie znaleźć pobliskie stacje oraz inne punkty, zarówno poprzez wpisanie konkretnego adresu jak i za pomocą nawigacji. Wyniki mogą być wybierane jako punkt docelowy podróży bądź początkowy. Dodatkowo aplikacja wyświetla czas przyjazdu oraz odjazdu na pobliskie stacje.

Telefony komórkowe z Android za pomocą kamery przy użyciu aplikacji Bilkom pokazują stacje kolejowe znajdujące się w pobliżu. W zależności od aktualnego położenia (kierunku oraz pozycji), w której się znajdujesz, za pośrednictwem nakładki wirtualnej na rzeczywisty obraz zostają przełożone dostępne stacje. Jeżeli klikniemy na daną stacją, aplikacja automatycznie pokażę listę odjazdów.

Prywatny rozkład jazdy
W aplikacji istnieje możliwość zapisania swojego indywidualnego połączenia w telefonie i korzystanie z niego bez dostępu do Internetu. Dzięki zapamiętywaniu raz dokonanego zapytania, Bilkom umożliwia dodatkowo łatwy dostęp do zapisanych informacji offline, bez względu na to gdzie się aktualnie znajdujesz.

Więcej na temat aplikacji Bilkom znajdziesz na: http://www.tktelekom.pl/Bilkom   

Dodaj Komentarz