Biokominki

Opublikowane przez Redakcja 20/12/2012 0 Komentarzy 1099 odsłon

Miłośnicy kominkowego ciepła często są niestety ograniczeni miejscem w swoim salonie. Z myślą dla takich osób powstały biokominki, które nie mają żadnych wymagań co do ich lokalizacji.

Biokominek to innowacyjny produkt umożliwiający zastosowanie kominka bez dodatkowej instalacji. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki specjalnej technologii spalania, w której nie są wytwarzane spaliny, ani żaden dym. Produktami spalania jest dwutlenek węgla oraz para wodna. Wytwarzane produkty są w proporcjach zbliżonych do tych wydychanych przez człowieka, dzięki czemu mogą być naturalnie odprowadzane.

Spalanie w biokominku

Spalaniu podlega specjalne biopaliwo, dostarczane w postaci płynnej. Jego skład umożliwia spalanie bez udziału drewna. Litr zakupionego paliwa gwarantuje podtrzymywanie płomienia przez okres mniej więcej od 2 do 5 godzin.

Budowa biokominka

Samo palenisko tego innowacyjnego kominka wykonane jest ze stali nierdzewnej, a odpowiednia konstrukcja chroni przed wyciekiem paliwa. Natomiast palenisko jest zaopatrzone w zasuwę, która umożliwia regulację rozmiaru płomienia. Wbudowany deflektor kieruje strumień ciepłego powietrza w odpowiednią stronę. Dla odpowiedniej estetyki jest także możliwość zamontowania szklanych drzwi oraz dobranie odpowiedniej do wystroju wnętrza obudowy. W standardowych kominkach do celów dekoracyjnych służyła ozdobna kratka kominkowa.

Dlaczego biokominek?

Z biokominka można korzystać w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, w którym funkcjonuje sprawna wentylacja. Dzięki swojej konstruckji, może być przestawiany w dowolne miejsce bez większych problemów. Chyba największym atutem jaki wynika z posiadania biokominka jest możliwość umieszczenia w kominku odpowiedniego naczynia wypełnionego olejkiem eterycznym. Takie rozwiązanie daje możliwość nawilżenia suchego powietrza w pomieszczeniu poprawiając jednocześnie nasze samopoczucie.
Biokominki są także świetnym uzupełnieniem ciepła, a dodatkowe kratki ozdobne nie są potrzebne – tego typu kominki same w sobie zachwycają wyglądem i estetyką.

Dodaj Komentarz