Biznes Plan

Opublikowane przez Redakcja 01/08/2012 0 Komentarzy 704 odsłon

W życiu zawsze potrzebny jest plan, więc dlaczego miałoby go zabraknąć w biznesie. Planowanie jest działaniem rozwojowym, prowadzącym do spełnienia określonych celów. Nie wybudujesz domu nie mając planów, tak samo jest  z biznesem np. by założyć firmę musisz mieć jakiś plan, co będziesz robić, co będzie twoim celem, czego będziesz potrzebował do osiągnięcia tego celu. Takie planowanie w biznesie nazywa się biznes planem.

Biznes Plan jest to metoda planowania, która pomaga konsekwentnie realizować założenia przyjęte przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej. Wyznacza ścieżkę i kierunki działania oraz kolejność wykonywania  poszczególnych zadań. Aby odnieść sukces w biznesie należy go dobrze i szczegółowo zaplanować, dlatego sporządzając biznes plan należy dostosować jego strategię do konkretnych działań.

To jaki biznesplan stworzymy zależy od tego czym chcemy się zajmować oraz w jakiej branży chcemy prowadzić swoją firmę. Podstawowe informacje jakie powinniśmy w nim zawrzeć to z pewnością informacje:
1. Gdzie będziemy prowadzić firmę;
2. Dlaczego właśnie nasz pomysł ma szansę na osiągnięcie sukcesu;
3. Czas w jakim zamierzasz osiągnąć założone cele;
4. Kto będzie odpowiedzialny za realizację celów;
5. Co będziemy robić;
6. Koszty i źródła finansowania;
7. Przychody i zyski;
8. Cel sporządzania biznes planu.

Podstawowym celem opracowania Biznes Planu jest sporządzenie odpowiedniego przewodnika, który krok po kroku doprowadzi Cię przez wszystkie działania niezbędne do realizacji założonych celów.

Dodaj Komentarz