Blachodachówka z posypką mineralną – estetyka i funkcjonalność najwyższej próby

Opublikowane przez Redakcja 30/07/2015 0 Komentarzy 2492 odsłon

Różnic pomiędzy dachówką a blachodachówką jest naprawdę sporo. Blachodachówka to pokrycie zdecydowanie mniej obciążające konstrukcję dachu oraz, przede wszystkim, budżet inwestora. I choć dobrej jakości blachodachówka potrafi dorównać trwałością dachówce, jej przeciwnicy od zawsze wskazywali na jej zdecydowanie mniejsze walory estetyczne. Istnieje jednak typ blachodachówki, który swoim wyglądem co najmniej dorównuje klasycznym dachówkom, jednocześnie przenosząc je innymi zaletami.

Solidne piękno

roof-100247_1920Tym typem blachodachówki jest zyskująca stale na popularności blachodachówka z posypką mineralną. Ów rodzaj pokrycia dachowego, choć z pozoru niewiele różni się od zwykłej blachodachówki, posiada zupełnie inną charakterystykę. Przede wszystkim jest to materiał wyraźnie cięższy (a więc wymagający solidnej konstrukcji więźby dachowej), trwalszy oraz zdecydowanie bardziej odporny na działanie czynników mechanicznych i pogodowych. Blachodachówka z posypką posiada także inną, niezwykle ważną cechę – doskonale prezentuje się na każdym dachu. Producentom tego typu pokrycia dachowego udało się stworzyć produkt doskonale imitujący gonty drewniane lub dachówki ceramiczne, dzięki czemu blachodachówka z posypką posiadła niezwykłe walory estetyczne. Co ciekawe, praktyka pokazuje, iż bez fachowego przeszkolenia w budowaniu dachów, z daleka nie sposób odróżnić blachodachówki z posypką od pokrycia, które w zamyśle projektantów ma ona za zadanie imitować.

Trwałość i uniwersalność

Blachodachówki z posypką mineralną wytwarza się na bazie blachodachówek sporządzonych ze blachy stalowej, ocynkowanej termicznie i z obustronnie chronionej dwoma warstwami – epoksydową oraz akrylową. Taka budowa wyraźnie zwiększa trwałość materiału, wpływa też na ochronę przeciwko różnym uszkodzeniom mechanicznym. Warstwa zewnętrzna, akrylowa, pokrywana jest naturalnym gruntem kamiennym, a następnie zabezpieczana dodatkowo warstwą lakieru akrylowego. Posypka stosowana przy produkcji tego typu pokrycia dachowego, znacząco podnosi jego parametry. Nie tylko doskonale tłumi dźwięk wywołany uderzeniami kropel deszczu, ale i chroni dach przed porastaniem mchem oraz przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV i innych czynników atmosferycznych.

Blachodachówka z posypką idealnie sprawdza się na wszystkich rodzajach dachów, na nowych i starych budynkach dowolnego przeznaczenia. Dostępna jest w najpopularniejszych kolorach, zaś jej montaż nie sprawia fachowcom najmniejszego problemu. Blachodachówka z posypką to pokrycie dachowe przyszłości.

Artykuł powstał przy współpracy z Bratex: http://www.bratex.pl.

Dodaj Komentarz