Bol na Braču – idealne na wakacje w Chorwacji

Opublikowane przez Redakcja 08/03/2012 0 Komentarzy 1203 odsłon

Brač to położona nad Adriatykiem, jedna z największych wysp Chorwacji. W odróżnieniu od pozostałych posiada doskonałe połączenia z lądem, dzięki czemu miasto Split jest bardzo dobrze zaludnione. Większość mieszkańców zatrudnionych jest w sektorze turystycznym, przez co wiele kwater na wyspie to prywatne apartamenty, wakacyjne domy i liczne hotele. Najpopularniejszymi wśród turystów miejscami są Bol i Supetar, czy Milna.
chorwacja noclegiWyspa Brač należy do grupy Centralnych Dalmackich wysp i jest z nich największa. Bezpośrednio sąsiaduje ona ze Split, często wybieranym na wakacje w Chorwacji, największym miastem na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Na wyspie Brač turyści mogą korzystać z rozlicznych atrakcji,  między innymi: surfingu na plaży Zlatni Rat, paralotniarstwa na  Vidova Gora czy polowania w górnych częściach wyspy. Goście mogą spędzić swoje wakacje w wygodnych warunkach, jakie oferują apartamenty w Bol, jednej z najpopularniejszych osad turystycznych, robiąc przy tym efektowne zdjęcia czy miło spędzać czas w tawernach delektując się ciszą tego miejsca.

To rejon cieszący się dobrą opinią wśród podróżników, o czy świadczą chociażby pochlebne materiały publikowane w prasie nawet w tych oddalonych zakątkach od Chorwacji zakątkach świata. Przykładowo gazeta American Huffington Post poleca wakacje w Bol jako miejsce pełne atrakcji plenerowych, zapewniających wysoki poziom adrenaliny. Może to być np. nurkowanie w jaskini Lučica czy windsurfing w kanale pomiędzy Brač, a Hvar, który jest dobrze znany ze swoich wiatrów. Wyspa Brač liczy ponad 100 lokacji wspinaczkowych, a idealnym dla amatorów będzie Lozišća.

Znane miasta i wioski na wyspie to Supetar, Bol, Škrip i wiele, wiele innych. Wyżej wymienione miejsca oferują takie zakwaterowanie jak: apartamenty, pokoje, domy wakacyjne i hotele. Na wyspę można się dostać promem z portu w Split czy samolotem, dzięki temu, że posiada ona własne lotnisko.

Dodaj Komentarz