Budownictwo przemysłowe

Opublikowane przez Redakcja 27/06/2012 0 Komentarzy 1050 odsłon

W ciągu ostatnich dziesięcioleci bardzo wiele zmieniło się w temacie budownictwa przemysłowego. Stare, siermiężne, budowane latami zakłady produkcyjne ustępują miejsca nowoczesnym, szybszym w montażu budynkom.

konstrukcje staloweKonstrukcje stalowe, bo o nich mowa, wznoszą się w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. Wiele firm przenosi swoje zakłady produkcyjne na tereny dolin przemysłowych. Wiąże się to niestety z koniecznością budowy nowych zakładów. Planując takie przedsięwzięcia muszą one zdecydować się na jedno z dostępnych rozwiązań budowlanych. Coraz częściej wybierane są właśnie hale prefabrykowane.

Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ tego typu budynki są szybsze w montażu od tradycyjnych, dzięki temu firma może chociażby szybciej wznowić lub rozpocząć produkcję w swoim nowym zakładzie. Gotowe elementy konstrukcyjne są dostarczane wprost na plac budowy, a sprawne ekipy montażowe w szybkim tempie składają kolejne fragmenty budynku.

Nowoczesne technologie stosowane w procesie produkcyjnym zapewniają wysoką trwałość konstrukcji oraz stosunkowo niskie zużycie stali. Zdecydowana większość tego typu profili jest dodatkowo zabezpieczana przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych przy pomocy powłoki cynkowej. Proces gięcia odbywa się dzisiaj na zimno, co również ma spory wpływ na trwałość konstrukcji. Elementy opuszczające linie produkcyjne mają zazwyczaj przygotowane wszystkie otwory montażowe, dlatego ekipy nie muszą ich nawiercać ani ciąć na placu budowy.

Konstrukcje stalowe są obwarowane szeregiem restrykcyjnych norm i przepisów, które muszą one bezwzględnie spełniać. Daje to przedsiębiorcom pewność, że wybrana przez nich forma budynku będzie bezpieczna dla pracowników jak i otoczenia.

Z budownictwem tego typu możemy spotkać się coraz częściej. W tej technologii powstają dzisiaj między innymi hale magazynowe, produkcyjne, przemysłu spożywczego, a nawet sportowe. Stosowanie nowych materiałów pozwala na ograniczanie kosztów, zmniejszanie wagi konstrukcji i tworzenie coraz bardziej estetycznych budynków.

Dodaj Komentarz