Buty zimowe oznaką eleganckiego mężczyzny

Opublikowane przez ekipeo 13/01/2015 0 Komentarzy 2859 odsłon

Buty to jeden z najważniejszych elementów garderoby (na pewno dla Pań), które są niejako naszą wizytówką. Bardzo niewielu mężczyzn tak naprawdę przywiązuje uwagę do tego, jakie obuwie nosi. A szkoda! Dobrej jakości buty, o ciekawym designie, a w dodatku zadbane mogą stać się nieocenioną inwestycją we własny, pozytywny wizerunek. Ale jakie buty wybrać na zimę?

butOkres zimowy wymaga od nas maksymalnego zabezpieczenia własnego ciała przed niskimi temperaturami. Tyczy się to również naszych stóp, przez które ucieka znaczna ilość ciepła ciała. Buty zimowe powinny nie tylko dobrze wyglądać i dawać komfort chodzenia, ale przede wszystkim muszą być ciepłe i zapewnić użytkownikowi dobrą przyczepność podczas chodzenia po oblodzonej powierzchni.

Przy wyborze butów na zimę należy przede wszystkim zadbać, by miały one odpowiednią wysokość, przynajmniej do wysokości kostek. Pozwala to zabezpieczyć wnętrze buta przed wilgocią i śniegiem. Półbuty męskie w zimie to nie jest najlepszy pomysł. Drugą ważną kwestią jest podeszwa buta. Musi ona być gruba i solidna, a przede wszystkim musi to być podeszwa z wyprofilowanym bieżnikiem, tzw. antypoślizgowa. Najlepszym materiałem w tym przypadku będzie guma.

Warto także zaopatrzyć buty w ekstra wkładki ocieplające. Przydatna w zimie jest również dodatkowa miękka wyściółka we wnętrzu buta, która sprawia, że noszenie obuwia jest jeszcze bardziej wygodne. Należy pamiętać, że optymalną temperaturę stopom zapewni jedynie ocieplenie z prawdziwej wełny owczej lub futra. Sztuczne materiały doprowadzą do nadmiernej potliwości stóp.

Najlepszym materiałem, z jakiego powinny być wykonane buty zimowe, jest skóra naturalna lub tworzywo sztuczne z membraną. Tego rodzaju materiały zapewniają najwyższej jakości ochronę przed wilgocią. Wybierając na przykład obuwie wykonane z zamszu lub nubuku trzeba się liczyć z koniecznością częstego ich czyszczenia, ponieważ bardzo łatwo się brudzą.

Jak to mówią, prawdziwego mężczyznę można poznać po noszonym przez niego obuwiu. Nie jest powiedziane, że obuwie męskie musi być mało atrakcyjne wizualnie i nie praktyczne. Wręcz przeciwnie. Dziś obuwie zimowe dla Panów jest nie tylko zachwycające designersko, ale także zapewnia mężczyźnie optymalną ochronę stóp nawet podczas największych mrozów.

Więcej informacji pod adresem:

Dodaj Komentarz