Charakterystyka druku cyfrowego

Opublikowane przez Redakcja 18/02/2014 0 Komentarzy 2603 odsłon

Nieustanny rozwój rynku poligraficznego sprawia, iż różne formy druku wciąż ewoluują. W efekcie czego, zmniejszają się nie tylko koszty produkcji, ale również skraca się czas realizacji konkretnych zamówień. Ten fakt korzystnie wpływa również na jakość usług świadczonych przez drukarnie i efekt końcowy wydruków.

druk cyfrowyObecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych form druku jest technologia druku cyfrowego. Mimo tego, iż uważa się, że daje ona mniej możliwości niż druk offsetowy, to jednak jest metodą znacznie mniej skomplikowaną. W przypadku druku cyfrowego, możliwe jest bowiem wykonanie wydruku z pliku, bez konieczności uruchamiana całego procesu technologicznego, jaki jest konieczny w druku offsetowym. Na korzyść druku cyfrowego przemawia również fakt, iż technologia ta jest wciąż unowocześniana, dzięki czemu poszerza się spektrum jej możliwości.

Druk cyfrowy – dlaczego warto?

Druk cyfrowy charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wydruku, która wraz z rozwojem tej techniki, jest coraz bardziej zbliżona do jakości druku offsetowego. Niewątpliwym atutem jest tu również szybkość realizacji danego zlecenia, wynikająca z tego, iż technika ta nie wymaga skomplikowanego procesu przygotowawczego. W związku z czym, konkretne wydruki można otrzymać już chwilę po złożeniu zamówienia.

Co więcej, dzięki temu, iż wydruki w technice druku cyfrowego odbywają się z pliku, możliwa jest swobodna personalizacja i edycja danego projektu. Można więc zmieniać zdjęcia, logo czy tekst i drukować kilka zróżnicowanych wzorów konkretnego projektu. Istotnie ułatwia to zatem wybór najlepszej z dostępnych opcji. Zaletą druku cyfrowego jest także możliwość drukowania na bardzo różnych podłożach – od foli po ozdobne papiery.

Kolejną kwestią na którą należy zwrócić uwagę są koszty wydruków techniką druku cyfrowego. To właśnie w dużej mierze z racji nieporównywalnie niższych kosztów wydruku, druk cyfrowy jest tak popularny. Wynika to z braku konieczności przygotowywania matryc drukarskich oraz braku konieczności wykonywania rozjazdu kolorystycznego na papierze przed uzyskaniem pełnowartościowej odbitki.

Listę drukarni, mających w swojej ofercie wydruki metodą druku cyfrowego, można znaleźć na http://www.paperprint.pl/.

Dodaj Komentarz