Chorwacja dla zmotoryzowanych

Opublikowane przez Redakcja 18/07/2013 0 Komentarzy 1036 odsłon

Chorwacja jest krajem świetnie przystosowanym do potrzeb turystów, zarówno tych korzystających z biur podróży, jak i podróżujących indywidualnie. Również tych z własnym środkiem transportu, ponieważ po Chorwacji można śmiało podróżować własnym samochodem. Problemu nie ma także ze znalezieniem noclegu – dostępne są one w zróżnicowanym standardzie i cenach, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

1380608_korculaOgromna, jak na tak małą powierzchnię kraju, ilość hoteli, pensjonatów, pól kempingowych i kwater prywatnych sprawia, że wycieczka do Chorwacji i sama jej organizacja na własną rękę jest nieskomplikowana. A zwiedzanie tego kraju staje się jeszcze przyjemniejsze, bo nieograniczone narzuconymi ramami czasowymi organizatora.

Turyści chcący dostać się na malowniczy półwysep Chorwacji własnym samochodem mają do wyboru dwie trasy. Jedna prowadzi przez Czechy i Austrię, dzięki czemu w trakcie podróży można zwiedzić Cieszyn i Wiedeń, druga zaś wiedzie przez Słowację i Węgry. Ten drugi wariant pozwala na odwiedzenie Budapesztu oraz poznanie wybrzeża Balatonu. Po drodze można zwiedzić także stolicę Chorwacji – Zagrzeb. Aby wjechać do Chorwacji potrzebne jest prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz jego ubezpieczenie.

Niezdecydowani turyści jako cel swojej samochodowej podróży mogą wybrać Istrię – półwysep w większości należący właśnie do Chorwacji, choć sięgający także Słowenii i Włoch. Na Istrii zmotoryzowani mogą poruszać się bez przeszkód, a miejsc godnych zatrzymania się i obejrzenia nie brakuje. Łatwo tu także o miejscowość, gdzie można znaleźć nocleg i która może posłużyć za bazę wypadową dla jednodniowych wycieczek. W tej okolicy miejscowością idealnie spełniającą warunki takiej bazy jest Opatija – pełna eleganckich hoteli dla bardziej wymagających turystów, jak i skromniejszych pensjonatów i pól kempingowych.

Istria to kraina zróżnicowana, pełna niezwykłych zakątków i miejsc, w których czas jakby się zatrzymał. Turyści odnajdą tu magiczne plaże i zatoki, a także historycznych miasta, idealnie wkomponowane w miejscowy krajobraz. Nie brak tu również rybackich wiosek, takich jak np. Savudrija z charakterystyczną latarnią morską. Warte uwagi jest również niewielkie miasteczko Umag ze swoim malowniczym portem, a także Rovinj z historyczną zabudową starego miasta. Miłośnicy starożytności i zabytków rzymskich odnajdą swój mały raj w Puli – amfiteatr i pochodząca z I wieku Świątynia Augustyna to niesamowite przeżycie i niezapomniane wrażenia.

Ze względu na niewielkie odległości pomiędzy miejscowościami wartymi zobaczenia wyjazd własnym samochodem jest najlepszą opcją dla zwiedzających Chorwację. Chorwacja samolotem, czy też zwiedzana w ramach zorganizowanej wycieczki nie odkryje przed turystami wszystkich swoich zalet, jakie można odnaleźć podróżując samemu.

Dodaj Komentarz