Chorwacja idealna na wypoczynek

Opublikowane przez Redakcja 24/11/2011 0 Komentarzy 915 odsłon

Rok 2011 wykazał, że wielu Polaków zdecydowało się spędzić wakacyjny urlop w Chorwacji. Śródziemnomorski klimat i krajobraz, a ponadto tamtejsza kultura, są dla turystów wyjątkowo atrakcyjną opcją na wakacje.

Najczęściej wybieranym krajem na wakacje nieprzerwanie pozostaje Chorwacja, która latem wręcz roi się od turystów, nie tylko z Polski. To właśnie w tym kraju za pośrednictwem serwisu Adria24.pl tak wielu Polaków zdecydowało się zorganizować swój letni wypoczynek.  W 2010 roku w Chorwacji przebywało 9,1 mln turystów zagranicznych (o 4,8 % więcej niż w 2009), w tym z Polski około 424 tys., czyli aż o 7,2 % więcej niż w roku poprzednim. W 2011 roku turystów jeszcze przybyło, osiągając liczbę 9,3 mln, a wśród ponownie znajdowali się Polacy niemal w tej samej ilości, co w sezonie wcześniejszym.

Skąd zatem tak wielkie zainteresowanie Chorwacją jako miejscem na wakacje? Niewątpliwie kraj ten charakteryzuje się wyjątkowym urokiem. Zawsze doskonała pogoda, piękne krajobrazy, interesujące historia, tradycja i kultura, a przy tym wyjątkowo dla turystów korzystne warunki ekonomiczne odgrywają bardzo duże znaczenie.

Najpopularniejszym regionem turystycznym Chorwacji jest Dalmacja, gdzie co roku ściąga największa liczba turystów. Tutaj z kolei najbardziej obleganym miastem jest Makarska, będąca największą letniskową miejscowością nad Adriatykiem. Miasto wręcz obfituje w hotele, restauracje, bary i inne lokale mające uatrakcyjnić pobyt turystów, a rozciągająca się na całej długości wybrzeża plaża wręcz zachęca do wypoczynku. Nie mniejsze wrażenie robi Orebić, miasteczko sportowe na południu Dalmacji, wyróżniające się wyjątkowo bujną przyrodą. Można tu odnaleźć gaje oliwne, cytrusowe czy piniowe, ale też wspaniałą zabytkową architekturę. Turystycznym centrum jest również usytuowany na wzgórzach Szybenik, gdzie wręcz tętni życie artystyczne i kulturalne, przyciągające wielu ludzi. Jest tu ogromna ilość zabytków z różnych epok historycznych. Niewątpliwie pięknym nadmorskim miastem jest również Zablace, gdzie połączono urok rybackich miasteczek z luksusowymi willami. Bardzo ciekawe jest również miasto Torgir, bogate w zabytki historyczne sakralne i świeckie. Nie mniej zabytków można odnaleźć w stolicy Dalmacji, mieście Split.
Wyjątkowo atrakcyjnym miejscem jest również Wyspa Brač, która wyróżnia się historycznie, kulturowo i rekreacyjnie. Ponadto przyroda, zarówno flora, jak i fauna, tworzą niepowtarzalny urok, tak charakterystyczny dla tego miejsca. Wyspa jest w pełni przystosowana do turystów, którzy znajdą na niej nie tylko hotele i lokale, ale też rozrywkę, w tym sporty wodne. Inną piękną wyspą jest położona wśród rozlewisk i zatoczek Korčula z kilkoma miastami portowymi. Miejsce to jest połączniem wspaniałej przyrody, sięgającej czasów starożytnych historii i niezwykłej kultury. Dodatkową zaletą regionu jest łagodny klimat i czyste środowisko, co wiąże się z turystyką zdrowotną. Interesująca jest również Wyspa Rab, której rozczłonkowane wybrzeże posiada mnóstwo zatoczek. Jest to miejsce nasłonecznione, z pięknymi sosnowymi lasami i wysokimi górami, a także piaszczystymi plażami, co czyni krajobraz różnorodnym, ale i ciekawym.

Wyjazd wakacyjny oczywiście można organizować samodzielnie. Jednak niektórzy korzystają z usług agencji turystycznych typu Adria24, ze względu na dobrą orientację biur podróży w zagranicznych hotelach. Bez względu na organizację uroki Chorwacji są dla wszystkich jednakowo niepowtarzalne.

Dodaj Komentarz