Ciągły rozwój sieci telekomunikacyjnych

Opublikowane przez Redakcja 14/01/2014 0 Komentarzy 990 odsłon

Ze względu na ciągły rozwój jednego z segmentów telekomunikacyjnych, rynek dostępu do Internetu w naszym kraju odnotowuje ciągły wzrost zainteresowania konsumentów nowymi usługami sieci internetowej. Dzieje się tak również dzięki łączeniu przez dostawców ich usług w pakiety dla abonamentów, co znacznie zmniejsza koszty ich użytkowania.

_Files_Thumbs_155894Dzięki ciągle zwiększającemu się na rynku w Polsce poziomowi usług szerokopasmowych wzrasta ilość osób korzystających z dostępu do Internetu. Ze względu na to, liczba nowych przyłączy realizowanych w stacjonarnych technologiach rośnie z ogromną siłą. Jedną z najpopularniejszych technologii, która wykorzystywana jest do świadczenia dostępu do sieci internetowej jest DSL, jednakże istnieje również technologia DOCSIS, która zyskuje na coraz większym znaczeniu. Wdrażana jest ona przez operatorów telewizji kablowych.

Linie stacjonarne
Pomimo że sprzedaż dostępów mobilnych każdego roku rośnie z ogromną siłą, to sprzedaż linii stacjonarnych nie powinna maleć ze względu na:

  • brak możliwości na całościowe zniesienie limitów transferu,
  • brak możliwości prowadzenia konkurencyjnych działań parametrami techniczny z liniami stacjonarnymi w przypadku użytkowników, którzy wymagają dobrych parametrów usług oraz dużej przepływności.

By sieci szerokopasmowe były jeszcze bardziej dostępne, konieczne jest zainwestowanie w projekty sieci telekomunikacyjnych, ogólną infrastrukturę telekomunikacyjną oraz nowe oferty, które przyciągnął klientów.

Każdego roku widać coraz większą poprawę w dziedzinie przepływności łączy. Związane jest to z efektem zmian świadczonego transferu przez dostawców oraz poprawą działań marketingowych, które polegają na konsekwentnym obniżaniu kosztów oferowanych łączy. Nie bez znaczenia jest również stale powiększająca się liczba aktywnych internautów. W efekcie czego rośnie ich zapotrzebowanie na jak najlepszy dostęp do sieci.

Więcej zobacz na:

Dodaj Komentarz