Co obecnie oferują salony kosmetyczne

Opublikowane przez ekipeo 10/11/2020 0 Komentarzy 427 odsłon
Depilacja to zabieg kosmetyczny, który usuwa zbędne owłosienie ciała. Dla części osób to kwestia wygody, jednak część osób korzysta z zabiegu by zachować właściwą higienę.

Rodzaje depilacji

Obecnie dostępna jest depilacja, która polega na trwałym usunięciu owłosienia oraz depilacja czasowa.

1. Depilacja trwała – włosy na danej części ciała nie odrastają, a jeśli wyrosną ponownie są to pojedyncze sztuki i bardzo słabe. Tego typu usługi oferują specjalistyczne salony kosmetyczne, które wykorzystują w tym celu fotodepilację oraz depilację laserową.

2. Depilacja czasowa – polega na usunięciu włosków, które z czasem odrastają. Można ją wykonać w warunkach domowych, poprzez wykorzystanie substancji chemicznych np. w kremie. Istnieje również metoda mechaniczna jak wosk, maszynki, pasta cukrowa.

Depilacja trwała – na czym polega?

Laser to urządzenie, które pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. To doskonałe i przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Do jej wykonania używa się specjalnego sprzętu, który emituje wiązkę promieniowania. Ta dociera do skóry, uszkadzając mieszki włosowe, niszcząc tym samym cebulkę. To gwarancja, iż włos nie odrośnie. Dla uskutecznienia zabiegu zaleca się powtarzanie zabiegu przez kilka tygodni, choć dużo zależy od grubości włosa i ich ilości.
Do depilacji laserowej wykorzystuje się światło diodowe, które emituje laser, który skutecznie usuwa włosy.

Depilacja laserowa

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zdecydowanie wygodniejszą formą pozbycia się zbędnego owłosienia. Jest skuteczna i trwała, co stanowi przewagę nad innymi metodami. Golenie nóg i systematyczne pozbywanie się włosków przestaje być problemem, a to z kolei niewątpliwie oszczędność czasu. Taki zabieg daje również poczucie pewności i komfortu. Ciało, szczególnie nogi są zawsze gotowe na niespodziewane wyjścia. Zabieg jest w pełni bezpieczny, jednak część osób obawia się bólu. Oczywiście próg odczuwania dolegliwości bólowych to kwestia indywidualna, jednak jak wskazują osoby, które przeszły zabieg, podczas jego wykonywania odczuwa się tylko delikatny dyskomfort.

Depilacja laserowa – na jakie części ciała?

Laserowe usuwanie owłosienia jest w pełni bezpieczne, zatem pozwala pozbyć się włosków z każdej części ciała. Dlatego często wykonuje się zabiegi na wąsiku i brodzie, bikini, pod pachami, na plecach i karku oraz oczywiście na nogach. Zatem każde miejsce, gdzie pojawia się niechciane owłosienie można poddać działaniu lasera.

Depilacja laserowa Wrocław

Aby wykonać skuteczny zabieg usuwania owłosienia należy skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. Daje to gwarancję trwałości zabiegu i pełne bezpieczeństwo. Salon kosmetyczny Wrocław posiada najszybszy medyczny laser MedioStar Next PRO, który oparty jest na niemieckiej technologii. Zaletą urządzenia jest głównie jego skuteczność. Wystarczą już 4 zabiegi, by uzyskać satysfakcjonujące efekty. Laser diodowy umożliwia również odmłodzenie skóry i spłycenie zmarszczek. Fotoodmładzanie jest obecnie popularnym i powszechnie stosowanym zabiegiem dla poprawy wyglądu skóry. Doskonałym uzupełnieniem kompleksowych zabiegów jest również makijaż permanentny, który obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dodaj Komentarz