Coaching skuteczną odpowiedzią na współczesny świat

Opublikowane przez ekipeo 31/08/2016 0 Komentarzy 1621 odsłon

Czym jest coaching? To interaktywny proces szkolenia, w którym wykorzystuje się m.in. metody związane z psychologią oraz sposoby realizacji procesu decyzyjnego do zaspokajania potrzeb, które pomagają zarówno pojedynczym osobom, jak i całym organizacjom w skuteczniejszym rozwoju, a także szybszym osiąganiu założonych efektów czy też celów.

shutterstock_391677742

Inspirowanie, optymalizacja, komunikacja

Niektórzy postrzegają zjawisko coachingu, jako popularne narzędzie zarobkowe, intratne mydlenie ludziom oczu czy też sposób na zawodową karierę, a sam coaching jako niepotrzebną nikomu metodę manipulacji człowiekiem. Jednak coaching to coś więcej. To przede wszystkim metoda pozytywnej optymalizacji działania, podejmowania trafniejszych decyzji i efektywniejszego korzystania ze swoich naturalnych umiejętności.

Coaching to idealny sposób na efektywną ścieżkę inspirowania oraz komunikowania się z innymi osobami. Dotyczy to bardzo wielu sfer życia, począwszy od życia prywatnego na karierze zawodowej kończąc. Obecnie spotykany jest coachingowi sposób zarządzania personelem zarówno w biznesie, jak i administracji. Popularny jest również coaching indywidualny, stosowany zazwyczaj w przypadku określonej grupy pracowników, przed którymi stoi konkretne wyzwanie zawodowe.

Co charakteryzuje coaching?

  • dobrowolność,
  • opiera się na bazie pytań,
  • pozwala świadomie podjąć w sobie zmiany,
  • jest metodą na osiąganie założonych celów,
  • pomaga uczyć się samego siebie.

Coaching jest odpowiedzią na ludzkie stresy, odpowiedzią na bycie bardziej efektywnym we współczesnym, konkurencyjnym świecie. Coaching to partnerstwo dwóch osób, którzy mają do osiągnięcia jeden zamierzony cel. Najważniejsze podczas szkolenia jest efektywne wykorzystanie wiedzy oraz umiejętności, a także właściwe zmotywowanie osoby, aby usprawnić jej codzienne funkcjonowanie.

Obecnie coaching zaliczany jest do paranauki, jednak ta dziedzina nauczania może stać się z czasem istotnym i bardzo potrzebnym działem psychologii stosowanej, opartym na naukowych modelach socjo-kognitywistycznych. Za pomocą coachingu diagnozuje się zarówno stan obecny, jak i stan pożądany. Coaching pomaga w transformacyjnej zmianie, pomagając w osiągnięciu wyższego poziomu życia. Coaching jest zorientowany na błyskawiczny sukces, Twój sukces!

Artykuł powstał przy współpracy z Uczelnią http://www.uth.edu.pl

Dodaj Komentarz