Coś dla mężczyzn

Opublikowane przez ekipeo 15/11/2021 0 Komentarzy 429 odsłon

Współczesny mężczyzna czuje się zagubiony. Z jednej strony musi się odnieść do starych archetypów, które mówią, że mężczyzna nie płacze. Z drugiej strony wszyscy jesteśmy przecież narażeni na krytykę z internetu, która podważa nasze kompetencje. Mężczyźni stają się wrażliwsi, płaczliwi. Jak zatem okazywać emocje po męsku?

Jak odnaleźć się w roli męża, ojca, partnera, kochanka? Jak być samodzielnym, rozwijać się, przygotować obiad, zadbać o wygląd, wbić gwoździa, skoro zdaniem niektórych nie wypada mężczyznom pewnych rzeczy, a przecież mamy równouprawnienie? Fundacja dla mężczyzn podejmująca męskie tematy pomaga…

 • odpowiedzieć na podobne męskie dylematy
 • rozwiać wątpliwości
 • utorować drogę do samorozwoju i odnalezienia się w społeczeństwie

Czym zajmuje się fundacja republikańska?

Fundacja republikańska to projekt finansowany z pieniędzy budżetu państwa w ramach polityki prorodzinnej. To miejsce, gdzie powstają pomysły i idee. Wartościami są:

 • rodzina
 • troska o kryzys demograficzny
 • wolność słowa w sieci
 • promocja Polski
 • sceptycyzm wobec inwestorów zagranicznych
 • akcentowanie i rozwój męskości

Można powiedzieć – to emancypacja mężczyzn, którzy czują się zagubieni we współczesnym świecie. Chcą być jednocześnie silni, pozostając wrażliwymi.

Komu jest potrzebna fundacja?

Fundacja republikańska podejmuje męskie tematy bazujące na psychologii mężczyzn w kontekście współczesnego świata. Potrzebna jest tym, którzy zmagają się z apatią, frustracją, poczuciem niesprawiedliwości, niepewności, depresji. Którzy czują, że współczesne i dawniejsze archetypy męskości nie sprawdzają się w ich przypadku. Bo na przykład…

 • z jednej strony wymaga się od mężczyzn równouprawnienia
 • a z drugiej panuje przekonanie, że mężczyźnie nie pasuje zajmować się dziećmi czy gotowaniem

  Dlatego mężczyźni pragną szukać nowych ról. Chcą stać się na przykład bardziej wystarczalnymi – umieć posprzątać, ugotować, naprawić coś w domu, dobrać ciuchy, czytać mapy w internecie, zarezerwować samolot. I robić wszystkie te czynności bez oglądania się na to, że na przykład mężczyźnie nie wypada stroić się.

Męskie tematy – sport, kursy, psychologia mężczyzn

Fundacja podejmuje męskie tematy, takie jak na przykład podkreślanie korzyści płynących z bycia mężczyzną. Taką korzyścią jest siła. To także walka z wadami. Męską piętą achillesową jest nieodporność na krytykę. Niestety, współczesny świat i obecność internetu, nas wszystkich, kobiety i mężczyzn naraża na krytykę. Szczególnie mężczyźni reagują frustracją, kiedy ktoś podważa ich kompetencje. Fundacja radzi także, aby budować wartości poza sobą. Czyli inwestować w rozwój osobisty. W sport, kursy.

Porady dla mężczyzn – jak okazywać emocje?

Psychologia mężczyzn do ważna kwestia. Na stronie fundacji dostępne są poradniki z konkretnymi treściami na temat na przykład tego, jakie zadania ma do spełnienia mężczyzna. I jak może się tymi zadaniami cieszyć. Są też porady na temat tego, jak po męsku okazywać emocje. Jakich mężczyzn potrzebują kobiety. Na stronie dowiemy się też tego, co to znaczy być mężczyzną. Jaka jest rola mężczyzny w rodzinie, do czego jest jej potrzebny. Jak mężczyzna może stawiać sobie granice. Jak być zdecydowanym i konsekwentnym Jak zbudować charakter.

Dodaj Komentarz