Czym jest i do czego służy system klasy ERP?

Opublikowane przez ekipeo 18/04/2016 3 komentarze 5592 odsłon

Na rynku technologii IT i rozwiązań przeznaczonych dla biznesu coraz głośniej robi się o systemach informatycznych ERP. Z systemów takich korzystają przedsiębiorstwa z branży spożywczej, modowej, meblarskiej, dystrybucyjnej i wiele, wiele innych. Na czym polega tajemnica jego popularności i czym tak naprawdę jest system informatyczny ERP?

ERP znaczy Planowanie

ERP to skrót od anglojęzycznej nazwy Enterprise Resource Planning oznaczającej Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. System informatyczny ERP jest więc w rzeczywistości informatycznym systemem aplikacji pozwalających na integrację wszelkich procesów odbywających się na wszystkich szczeblach w obszarze jednego przedsiębiorstwa.

monitor-1307227_1920

Podstawowym zadaniem systemów ERP jest przeprowadzana na wielu płaszczyznach działalności firmy optymalizacja pracy. Optymalizacja ta obejmuje zwykle zarówno dział finansów, poprzez dział zarządzania zasobami ludzkimi (tzw. kadry), niezwykle ważną logistykę, na samej produkcji kończąc.

Modułowa konstrukcja systemu oraz jego niezwykła elastyczność pozwalają z powodzeniem wprowadzać ERP do każdego przedsiębiorstwa. Nie ważne, czy jest to przedsiębiorstwo o profilu produkcyjnym, handlowym, usługowym, czy też prowadzące inny rodzaj działalności, system ERP – http://e-pcc.pl/ekosystem-erp/ będzie dla niego doskonałym narzędziem zwiększającym efektywność całej firmy. Owo zwiększenie efektywności odbywa się przede wszystkim dzięki usprawnieniu oraz usystematyzowaniu pracy całego zespołu, czyli poprawie jakości tych elementów pracy, które przejawiają największe tendencje do wpływu na obniżanie wydajności przedsiębiorstwa.

ERP znaczy Zarządzanie

Programy ERP to nowoczesne systemy informatyczne wykorzystywane w zarządzaniu biznesem. Ponieważ, jak większość systemów IT, systemy ERP projektowane są z myślą o jak najlepszej funkcjonalności i z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych potrzeb przedsiębiorców, sprawdzają się one doskonale w każdej dowolnej branży.

Składające się na system ERP aplikacje są odpowiednio dobierane przez specjalistów mających dużą wiedzę o branży, dla której dany system jest przygotowywany. Rozwiązanie to pozwala zachować odpowiednią wydajność aplikacji i skutecznie podnosić produktywność firmy.

Wzorcowe, zintegrowane systemy ERP wyróżniają się dużą funkcjonalnością i wszystkie umożliwiają (dzięki odpowiedniej konstrukcji) skomponowanie optymalnego systemu przy użyciu określonego zestawu dostępnych w ramach ERP aplikacji. System taki, po skomponowaniu, odznacza się doskonałym dopasowanie do profilu oraz do stopnia rozwoju firmy, w której jest wdrażany.

There 3 komentarze

  1. Robert pisze:

    Systemy ERP to niezastąpione narzędzie nie tylko jeśli chodzi o planowanie, ale też o kontrolę, zarządzanie i przepływ informacji w firmie. Dzięki automatyzacji wielu procesów pozwalają na dużą oszczędność czasu i pieniędzy, a łatwy dostęp do danych ułatwia procesy decyzyjne. Polecam!

  2. wdrożenia erp pisze:

    Systemy ERP znacząco wpływają na usprawnienie kluczowych procesów funkcjonowania przedsiębiorstwa, od zasobów ludzkich po zarządzania logistyką w firmie.

  3. pestoro pisze:

    Berberis – zdecydowanie polecam ten kierunek, bo ten system działa niezawodnie, nie sprawia problemów i tak jest od dosyć dawna. A jak to będzie wyglądać dalej? Kwestia dopasowania odpowiednich rozwiązań. Wszędzie może pasować coś zupełnie innego. Dopiero przy odpowiednim dopasowaniu można oczekiwać realnych efektach.

Dodaj Komentarz