Czym kierować się podczas kupna smartfona?

Opublikowane przez Redakcja 27/03/2014 1 Komentarz 1766 odsłon

Rynek telefoniczny z roku na rok powiększa się o nowe, lepiej wyposażone modele telefonów. Różną się pod względem wyglądu, jakości wykonania oraz swoich możliwości. Cechy te są istotne lub mniej istotne dla przeciętnego użytkownika, który musi zmierzyć się z trudną decyzją podczas wyboru odpowiedniego modelu.Każdy użytkownik ma swoje indywidualne preferencje, którymi kieruje się przy wyborze telefonu. Dla jednych jest to klasyczny wygląd – inni zwracają uwagę na jego możliwości.

Jakie są uniwersalne wyznaczniki jakości telefonu, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

smartfonPrzede wszystkim jest to oczywiście bateria. W smartfonach, przy przeciętnym użytkowaniu może wytrzymać maksymalnie do 2 dni, natomiast korzystanie z internetu, gier, słuchania muzyki zmniejsza czas jej wytrzym

ałości do jednego dnia. Warto powiększyć swoją wiedzę z tego zakresu i zainwestować w telefon, który jak na smartfona – mógłby poszczycić się dłuższą wytrzymałością baterii.
Kolejnym czynnikiem na jaki warto zwrócić uwagę jest wewnętrzna pamięć telefonu – im większa tym oczywiście lepiej, ponieważ można bezproblemowo instalować kolejne aplikacje bez obawy, że miejsce wkrótce się skończy.
Bardzo ważny jest system operacyjny – obecnie najbardziej popularne na rynku są iOS oraz Android. System iOS występuje w urządzeniach iPhone natomiast Android możemy spotkać między innymi w smartfonach marki Samsung, Sony Ericsson czy HTC. Oba systemy są bardzo proste w obsłudze oraz mają swoich sprzymierzeńców oraz przeciwników. Ostatnio na rynku pojawił się również Windows Phone 8, który został wykorzystany w najnowszej serii Noki – Lumia.

Jak rozpocząć poszukiwania telefonu idealnego?

Przede wszystkim musimy określić kwotę jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na kupno nowego telefonu. W kolejnym etapie przygotowań należy określić swoje upodobania – jakie możliwości i wygląd powinien posiadać telefon oraz do czego będzie wykorzystywany. Warto zapoznać się z opiniami użytkowników na temat danych telefonów – ich doświadczenia i uwagi są bezcenne dla potencjalnego kupującego. Można również skorzystać z porównywarek telefonów, które pozwolą wytypować lepszy model. Sprecyzowanie możliwości telefonu, który chcielibyśmy posiadać pozwoli na określenie odpowiedniej marki.

 Źródło: eloHELO.pl

There is 1 Comment

  1. Fotokomórka pisze:

    Dziś jest tak duży wybór modeli że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj Komentarz