Czym zajmuje się biuro księgowe?

Opublikowane przez ekipeo 18/09/2012 0 Komentarzy 1152 odsłon

Żadna firma nie uniknie kontaktu z urzędem skarbowym, dlatego właściciela powierzają prowadzenie spraw rachunkowych i obsługę księgową licencjonowanym biurom rachunkowym, które dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą w zakresie spraw finansowych. Na co jeszcze można liczyć podejmując się współpracy z biurem rachunkowym?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest podstawowym zadaniem wykonywanym przez każde biuro rachunkowe Rzeszów, Poznań, Wrocław… w rzeczywistości nie ma znaczenia miasto, w którym prowadzona jest rachunkowość, ponieważ zasady prowadzenia tych ksiąg są odgórnie określone przez przepisy prawa. Powierzając obsługę księgową profesjonalistom mamy pewność systematycznego przedstawienia wszystkich dokonanych obrotów finansowych oraz rzetelnych wyników finansowych firmy.

Do obowiązków biura rachunkowego należy także prowadzenie wszelkich ewidencji i dokumentów, których ujawnienia mogą żądać od firmy ograny kontroli i nadzoru. Będzie to przede wszystkim podatkowa księga przychodów i rozchodów, ewidencje podatku VAT oraz ewidencje ryczałtowe. Zwykle biura zapewniają także obsługę kadrowo- płacową, która obejmuje opracowywanie comiesięcznej listy płac, wystawianie przelewów, przygotowywanie raportów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a nawet dostarczanie wymaganej dokumentacji do urzędu. Biuro księgowe w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście na pewno zaoferuje także usługi z zakresu spraw podatkowych dotyczące rozliczeń i deklaracji podatkowych. Na każdym etapie współpracy firma zlecająca obsługę księgową może liczyć na fachowe doradztwo prawne i pomoc w zakresie szeroko rozumianych spraw finansowych- rachunków, kredytów, podatków i ubezpieczeń. Efektem prac biuro rachunkowe są także systematycznie opracowywane sprawozdania finansowe, pozwalające poznać rzeczywistą sytuację finansową firmy.

W związku z ciągłymi zmianami prawa w dziedzinie rachunkowości i finansów rozsądniejsze jest powierzenie obsługi księgowej w ręce profesjonalnego biura rachunkowego, które uchroni nas przed odpowiedzialnością za nieterminowość, błędy obliczeniowe, czy przedstawienie nierzetelnych informacji.

[Modyfikacja 28.10.2019]
Ciągłe zmiany prawne dotyczące prowadzenia działalności gospodarczych wymuszają na przedsiębiorcach znajomość przepisów oraz ich nowelizacji. Oczywistym jest, że nie każdy jest w stanie prowadzić firmę i na bieżąco śledzić zmieniające się noty prawne oraz przepisy. Właśnie dlatego warto korzystać ze sprawdzonych biur rachunkowych, które zaopatrzą nas w kompleksowe usługi na najwyższym poziomie.

Dodaj Komentarz