Dell T340 czy Dell T400 – który serwer wybrać?

Opublikowane przez Redakcja 04/01/2021 0 Komentarzy 412 odsłon
Współczesne stanowisko pracy wyposażone jest zazwyczaj w komputer. Pracownicy wykonują poszczególne czynności przy jego udziale, ponieważ wiele zadań nie byłoby możliwe do zrealizowania bez wykorzystania najnowszych technologii.

Współczesne stanowisko pracy wyposażone jest zazwyczaj w komputer. Pracownicy wykonują poszczególne czynności przy jego udziale, ponieważ wiele zadań nie byłoby możliwe do zrealizowania bez wykorzystania najnowszych technologii. Serwery natomiast umożliwiają zwiększenie wydajności oraz szybkości wykonywanych zadań. Rynek przepełniony jest urządzeniami tego typu, dzisiaj przyjrzymy się dwóm modelom – Dell T340 oraz Dell T440.

switch

Dell T340 – najważniejsze parametry i cechy

Serwer Dell T340 maksymalnie zabezpiecza gromadzone dane. Jest to niezwykle istotna cecha, ponieważ wiele podmiotów obsługuje każdego dnia wrażliwe i poufne informacje. Wykorzystanie urządzenia marki Dell nie tylko zabezpiecza dane przed wykradnięciem, ale również przed nieoczekiwanym utraceniem. Model wyposażony jest w procesor Intel Xeon E-2100, który zwiększa wydajność aż o 50%. Nieograniczone możliwości urządzenia opierają się na instalacji aż 8 dysków SAS, SATA, SSD bądź NLSAS. Połączenie serwera z SATA i kontrolerem PERC, zawierającym aż 2 GB pamięci cache, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybki dostęp do informacji.

Marka Dell skupia swoją uwagę na tworzeniu urządzeń doskonałych pod względem technologicznym. Wykorzystywanie najnowszych, innowacyjnych rozwiązań pozwala na wyposażenie serwera w funkcje, które znacząco przyczyniają się do poprawy warunków pracy.

Właściwości serwera Dell T440

Serwer Dell T440 dedykowany jest firmom, którym zależy na szybkim rozwoju. Zmieniające się otoczenie wymaga od działalności dostosowania się do panujących współcześnie warunków. Urządzenie o budowie tower, przypominające tradycyjny komputer PC, posiada procesor Inter Xeon SP oraz pamięć do 512 GB RAM. Charakteryzuje się zatem doskonałą wydajnością obliczeniową. Atutem urządzenia jest możliwość zdalnego zarządzania serwerem dzięki kontrolerowi iDRAC9. Oryginalną funkcją jest wykorzystanie powiadomień o awariach, które wysyłane są drogą mailową. Zastosowanie to umożliwia szybkie wykrycie nieoczekiwanej trudności i naprawienie problemu w ekspresowym tempie.

Ze względu na swój kształt, serwer Dell T440 umieszczony może być zarówno bezpośrednio na podłodze, jak i również w szafie serwerowej. Jest zatem urządzeniem uniwersalnym oraz wszechstronnym. Dodatkowo zainstalować w nim można dyski o wymiarach 2,5 bądź 3,5 cala.

Wybór właściwego serwera może być kłopotliwy, ponieważ każdy z nich posiada nieco inne cechy. Potrzeby firm bywają różne, dlatego też warto zwrócić się o pomoc do osób, które doskonale orientują się w temacie tego typu urządzeń. Możemy również wspomóc się konfiguratorem dostępnym zazwyczaj na stronie sklepu oferującego serwery.

Dodaj Komentarz