Dlaczego dieta śródziemnomorska jest uznawana za jedną z najzdrowszych? Wyjaśniamy!

Opublikowane przez Redakcja 28/04/2020 0 Komentarzy 594 odsłon

Dieta śródziemnomorska to zbiór zwyczajów żywieniowych charakterystycznych dla południa Europy, które zdaniem naukowców przekładają się na zdrowie organizmu i wzrost średniej długości życia. Na podobnych zasadach komponowane są zestawy dobrych diet pudełkowych. Warszawa i inne duże miasta dają szerokie możliwości wyboru!

dieta śródziemnomorska

Zasady diety śródziemnomorskiej

Główną zasadą diety śródziemnomorskiej jest spożywanie przede wszystkim świeżych i nieprzetworzonych produktów. W państwach basenu Morza Śródziemnego zaliczają się do nich ryby i owoce morza, oliwa z oliwek, świeże warzywa i owoce i produkty pełnoziarniste. Nie wolno zapominać o aromatycznych w ziołach, między innymi bazylii, oregano czy mięcie. Ważną rolę odgrywają także nabiał, w tym jogurt naturalny, a na stołach obecne jest wino – jednak, wedle zaleceń, tylko w umiarkowanych ilościach. Osoby stosujące dietę śródziemnomorska powinny pić także dużo wody.

Wpływ diety śródziemnomorskiej na zdrowie

Popularność diety śródziemnomorskiej wynika zależności pomiędzy jej stosowaniem a średnią długością życia i rzadszym występowaniem chorób serca oraz cukrzycy. Wynika to m.in. z faktu, że typowa dieta śródziemnomorska polega na ograniczeniu spożywania czerwonego mięsa. Ponadto, ryby i oliwa z oliwek to ważne źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. W urozmaiconej diecie, bogatej w świeże owoce i warzywa, nie brakuje witamin i minerałów wspierających wiele funkcji w organizmie. Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat pozwalają stwierdzić, że dieta śródziemnomorska należy do najzdrowszych na świecie!

Catering dietetyczny Warszawa: dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska świetnie sprawdza się jako dieta do domu. Warszawa i inne duże miasta charakteryzują się szeroką ofertą cateringu dietetycznego. Wiele skomponowanych w ramach tej usługi jadłospisów opiera się właśnie na założeniach diety śródziemnomorskiej. To bardzo ważne, bo przygotowywanie takich potraw jest czasochłonne. Zamówienie cateringu dietetycznego w Warszawie rozwiązuje ten problem i pozwala w pełni cieszyć się z prozdrowotnych właściwości tej diety!

Dodaj Komentarz