Dlaczego warto skorzystać z bezpiecznych płatności internetowych?

Opublikowane przez ekipeo 14/12/2019 0 Komentarzy 644 odsłon

Świat dąży do wdrażania coraz to nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych, których celem jest podniesienie poziomu naszego życia. Być może za kilkanaście lat dojdzie do sytuacji, w której w krajach wysokorozwiniętych gotówka, jaką znamy obecnie, będzie już nieakceptowalna, a wszelkie rozliczenia będą realizowane wyłącznie poprzez płatności internetowe. Jakie zalety niosą ze sobą takie rozwiązania? Czy płatności internetowe są bezpieczne? Co dzięki nim zyskujemy, a co tracimy?

płatności internetowe paybynet


Wolimy płacić przez Internet niż gotówką

Dziś online można kupić praktycznie wszystko: od artykułów spożywczych po meble, specjalistyczne narzędzia budowlane czy też oryginalne części samochodowe. Według badania TNS Kantar na zlecenie KIR i Związków Banków Polskich, już niemal co drugi klient banku w Polsce robi zakupy przez Internet (45 proc.). Coraz szerszej ofercie zakupów elektronicznych towarzyszy również rosnąca, szczególnie wśród ludzi młodych oraz aktywnych zawodowo, popularność płatności elektronicznych. Aż 63 proc. ankietowanych wykorzystuje w tym celu różne formy e-płatności. Nic w tym dziwnego, ponieważ płatności internetowe to szybkie, sprawne, tanie i przy tym bezpieczne rozliczenia bezgotówkowe. Również Polska szybko dostrzegła potencjał w rozwijaniu rynku bezgotówkowego.

– Konsumenci wykazują coraz większe zaufanie do szybkich przelewów i rozwiązań płatniczych, takich jak BLIK, płatności kartowych i innych wygodnych, bezgotówkowych narzędzi płatnościkomentuje Przemysław Soboń, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR.


Bez pośredników, bezpośrednio na konto

Płatności internetowe to wygodna forma rozliczenia i jednocześnie dobry sposób na zaoszczędzenie czasu zarówno przez kupującego, jak i sprzedającego. Przelewy dokonywane np. przez system Paybynet, są przekazywane bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu administracji publicznej bez konieczności przetrzymywania pieniędzy w instytucji pośredniczącej. Informacja o dokonaniu płatności przez Internet trafia natychmiast do odbiorcy przelewu, co zdecydowanie przyspiesza realizację opłaconego zamówienia. Dane przelewu wypełniane są przez system bankowości internetowej automatycznie, co pozwala uniknąć pomyłki podczas ich ręcznego uzupełniania.

– Polacy wiedzą, że płacenie kartą lub z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu płatności internetowych Paybynet jest szybkie, intuicyjne i co najważniejsze – bezpiecznedodaje Przemysław Soboń.


Konsumenci mogą czuć się bezpiecznie

Banki oraz serwisy obsługujące płatności internetowe przeznaczają olbrzymie sumy pieniędzy na tworzenie wysokiej klasy zabezpieczeń, skutecznie chroniących dane klientów przed kradzieżą. Ponadto wszystkie serwisy rozliczeniowe oraz banki muszą spełniać rygorystyczne wymagania odnośnie wykorzystywania oraz przetwarzania danych, a także kodowania stron internetowych poprzez zaawansowane technologie informatyczne.

Dodaj Komentarz