Długoterminowe wypożyczanie pojazdów

Opublikowane przez Redakcja 12/03/2012 0 Komentarzy 829 odsłon

Coraz więcej firm zamiast zakupu samochodów decyduje się na ich długoterminowe wypożyczanie. Wypożyczalnie samochodów przygotowują specjalne kontrakty dla przedsiębiorstw, aby taki interes był opłacalny dla obu stron. Takie rozwiązania są również coraz częściej stosowane w naszym kraju.

Na długoterminowe wypożyczanie samochodów decydują się większe przedsiębiorstwa, które muszą zakupić dużą ilość pojazdów dla swoich pracowników. Nie trzeba być ekonomistą, aby zauważyć, że zakup pojazdów wiąże się ze sporymi kosztami już na samym początku, ale również podczas ich utrzymania i serwisowania. Dla przedsiębiorstw szukających oszczędności w tej dziedzinie powstały tzw. firmy „Full Service Leasing”. Firmy te nie tylko zajmują się wypożyczaniem samochodów, ale przejmują również całą papierkową robotę związaną z prowadzeniem flot samochodowych. Przedsiębiorstwo wypożyczające samochody dostarcza firmom auta sprawne technicznie, w których wszystkie auto części stoją na najwyższym poziomie. Podczas eksploatowania samochodu zadba o ich serwisowanie, przeprowadzi wszelkiego rodzaju badania, wymianę opon oraz aktualne badania techniczne, a także zatroszczy się o aktualne ubezpieczenia. Firmy korzystające z usług wypożyczalni samochodów nie muszą zatrudniać dodatkowych osób, które będą nadzorować czynności związane z eksploatacją samochodów co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami. Nie trzeba się również martwić w przypadku awarii, jak np. spalenie sprzęgła – http://www.motocentrum.pl/sprzeglo-kompletne,100051,wk – w samochodzie. Po awarii to firma udostępniająca nam auta zatroszczy się o odbiór samochodu i jego naprawę, a w niektórych przypadkach dostarczy nam samochód zastępczy. W większości przypadków takie firmy oferują również bieżące raportowanie działań związanych z eksploatacją pojazdu, które comiesięcznie są dostarczane do kierowników, prezesów oraz szefów korporacji w celu skontrolowania wykorzystywania pojazdów.

Szacuje się, że około 70% dużych przedsiębiorstw korzysta z usług wypożyczalni samochodowych. W Polsce jest to na chwilę obecną mało popularne rozwiązanie, ale wraz z upływem czasu przybywa przedsiębiorstw decydujących się na długoterminowe wypożyczanie samochodów. Na długoterminowym wypożyczaniu samochodów można oszczędzić nawet 40% kosztów co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie w czasach kryzysu.

Dodaj Komentarz