Do czego służy moskitiera drzwiowa i czy warto z niej korzystać?

Opublikowane przez ekipeo 10/10/2022 0 Komentarzy 201 odsłon
Do czego służy moskitiera drzwiowa i czy warto z niej korzystać?Owady w mieszkaniu są bardzo uciążliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie – są nieprzyjemne, natarczywe, a ich ukąszenia mogą być niekiedy bardzo bolesne. Ludzie chronią się przed nimi na różne sposoby, a jednym z nich jest montaż moskitier drzwiowych. Czym tak właściwie są, do czego służą i czy warto z nich korzystać? Sprawdzamy!

Czym jest moskitiera drzwiowa?

Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest moskitiera drzwiowa? Otóż jest to nic innego jak pleciona siatka o gęstym splocie, która – jak sama nazwa wskazuje – montowana jest w drzwiach, najczęściej balkonowych lub tarasowych. Do jej produkcji wykorzystuje się zazwyczaj włókno szklane lub PCV, czyli materiały o wysokiej wytrzymałości i trwałości.

Moskitiery stanowią doskonałą barierę mechaniczną, a to wszystko za sprawą bardzo gęstego splotu, przez który nie przedostanie się żaden nieproszony gość. Moskitiery mogą być zdejmowane lub montowane na stałe – wszystko zależy od wybranego przez Ciebie modelu. Najczęściej są dostępne w uniwersalnych kolorach: białym i czarnym.

Dlaczego warto zamontować moskitierę?

Wciąż nie wiesz, czy warto korzystać z moskitiery drzwiowej i zastanawiasz się, jakie są zalety tego rozwiązania? Już spieszymy z odpowiedzią!

Już wiesz, że ten rodzaj zabezpieczenia świetnie chroni mieszkanie przed owadami. Korzystanie z niego jest bezpieczne dla zdrowia i znacznie poprawia komfort podczas przebywania w domu. Moskitiery bowiem redukują ilość pyłu wpadającego do mieszkania, co jest ważne szczególnie w przypadku alergików.

Co więcej, cechują się prostym montażem, korzystną ceną oraz tym, że z powodzeniem mogą służyć przez kilka sezonów. Występują w kilku wariantach, co sprawia, że bez trudu dopasujesz moskitierę do swoich drzwi balkonowych, niezależnie od ich wielkości.

Wybierając moskitierę, sprawdź jej dane techniczne i upewnij się, czy wybrany przez Ciebie model jest odporny na czynniki atmosferyczne, deszcz oraz promieniowanie UV. W ten sposób zaopatrzysz się w zabezpieczenie, które spisze się w każdych warunkach.

Dodaj Komentarz