Domki DIY – niezwykłe hobby nie tylko dla dzieci

Opublikowane przez ekipeo 23/06/2020 1 Komentarz 1365 odsłon

Miniaturowe kanapy, łóżka, krzesła, a nawet kwiaty w wazonie, obrazy, książki i firanki w oknach. Wszystko ma swoje miejsce w pięknie zaprojektowanych i wystylizowanych przestrzeniach niewielkich domków. Zanim staną się wspaniałą ozdobą pokoju i przestrzenią zabaw, trzeba je złożyć z niewielkich elementów. Kto podejmie się tego zadania?

domek diy dla dzieci

Miniaturowe domki DIY

DIY czyli „zrób to sam” – to konwencja, w której utrzymane są miniaturowe domki dla dzieci. Ich składanie w pewnym stopniu można przyrównać do pieczołowitej pracy modelarzy. Nie jest to jednak zadanie aż tak skomplikowane, choć wymaga skupienia, nieco cierpliwości i wykorzystania umiejętności manualnych.

Domki DIY – realny świat w pomniejszeniu

Domki DIY są jak mikro świat – przestrzeń domu w pomniejszeniu. Składają się z wielu gotowych elementów, które łączymy ze sobą na podstawie instrukcji dołączanej do każdego zestawu. Nie wymagają one dodatkowego przygotowania czy obróbki. Wykonane są z dużą dbałością o detale – w tym chociażby z użyciem naturalnych tkanin. Domki DIY, już po ich złożeniu, z pewnością zaskoczą nie jedną osobę.

Domki dla dzieci i dorosłych

Nad złożeniem miniaturowego domku samodzielnie mogą pracować kilkunastoletnie dzieci (zalecany wiek to 14 lat). Ale nie oznacza to, że takich prac nie można podjąć się znacznie wcześniej, o ile pomocą będą służyć rodzice, dziadkowie czy starsze rodzeństwo. To doskonały pomysł na wspólne, kreatywne spędzanie czasu. Po złożeniu, domki DIY służą dzieciom jako przestrzeń do zabawy – dodatkowo wykorzystać tu można różnorodne figurki, które będą bohaterami kolejnych historii.

Uczestniczenie w procesie składania domku, który później może służyć do zabawy, jest dla dzieci dużą przyjemnością i źródłem osobistej satysfakcji. Taka zabawka z pewnością ma jeszcze większą wartość. Ale, jak się okazuje, nie jest to tylko zabawka dla dzieci. Fantastycznie zaprojektowane, różnorodne przestrzenie mogą być także potraktowane jako przedmioty kolekcjonerskie. Dla wielu dorosłych osób składanie domków DIY staje się relaksującym hobby albo nawet osobistą pasją.

There is 1 Comment

  1. Tomasz pisze:

    Nie sposób nie zgodzić się z autorem artykułu – domki DIY to pierwszorzędna zabawa nie tylko dla dzieci! Przyznam, że od zawsze lubiłem majsterkowanie, ale nie zawsze jest na to czas, więc kiedy córcia trochę podrosła i kupiliśmy jej pierwszy domek do składania to nawet nie wiem kto się bardziej cieszył 😀 Wiele godzin wspólnej zabawy przy montażu, a i teraz domek wyjątkowo długo w porównaniu z innymi zabawkami, cieszy się jej zainteresowaniem.

Dodaj Komentarz