Domowe instalacje filtrujące

Opublikowane przez ekipeo 22/02/2021 0 Komentarzy 512 odsłon

Istotnym etapem wszystkich prac budowlanych jest zamontowania instalacji sanitarnych. Są one niezbędnym elementem naszego codziennego funkcjonowania, na tyle powszechnym i oczywistym, że nie zauważamy już, jak ogromne mają znaczenie. Nie wyobrażamy sobie przecież życia bez dostępu do bieżącej wody czy instalacji kanalizacyjnej.

Podstawy

Montaż instalacji sanitarnej odbywa się według określonych kroków:

 1. Doprowadzenie wody do działki budowlanej.
 2. Instalacja szkieletu – zamontowanie szkieletu instalacji doprowadzającej wodę i odprowadzającej ścieki (prace fundamentowe), rozprowadza się rury według projektu.
 3. Montaż elementów w ścianach – rury kanalizacyjne i wodociągowe doprowadzane do określonych pomieszczeń. W międzyczasie następuje też montaż pozostałych instalacji: elektrycznej, wentylacyjnej itd.,
 4. Montaż instalacji grzewczej – ogrzewania podłogowego i/lub ściennego.
 5. Montaż kotła CO.

Woda źródłem życia – domowa stacja uzdatniania wody

Woda stanowi ok. 60-70% masy ludzkiego organizmu. Jest ona zatem kluczowym składnikiem każdej żywej istoty i jednocześnie niezbędnym elementem dla zachowania równowagi wszystkich naszych komórek. Woda nawilża nas od środka, a skóra wydaje się wówczas bardziej jędrna i wypoczęta. Odwodnienie może spowalniać pracę mózgu i powodować bóle głowy, dlatego warto mieć szklankę wody zawsze na wyciągnięcie ręki. Co więcej, woda hamuje też apetyt i podkręca metabolizm – zalety jej picia można by nadal wymieniać.

Niemałe znaczenie ma też jej jakość. Woda płynąca z naszych kranów często pozostawia wiele do życzenia – choć woda wodociągowa spełnia wymogi wody pitnej, może być twarda, a więc pozostawiać po sobie uciążliwe osady kamienne. Natomiast woda pochodząca ze studni może przekraczać normy parametrów, np. zawartości żelaza, manganu czy amoniaku.

Firma UST-M ma w ofercie domowe stacje uzdatniania wody. Do wyboru mamy m.in. zmiękczacze (usuwające twardość wody), odżelaziacze i odmanganiacze (usuwające odpowiednio żelazo i mangan), domową stację uzdatniającą Twin Alternating czy też najbardziej kompleksowe rozwiązanie – domową stację MULTI łączącą w sobie funkcjonalność kilku domowych stacji uzdatniania wody. Ma ona wiele funkcjonalności, które pozwalają na uporanie się z różnymi problemami z jakością wody, np.

 • reguluje poziom pH wody
 • redukuje jony amonowe i zanieczyszczenia organiczne
 • automatyczna, elektroniczna głowica – czasowo-objętościowa (RX lub CLACK) – wyposażona w by-pass
 • wysokowydajne indywidualnie dobrane złoże
 • butla ze złożem połączona z osobnym zbiornikiem na solankę
 • opcja regeneracji up-flow.

Filtry do wody – stały dostęp do czystej wody

Filtry do wody i stacje uzdatniające zapewniają stały i nieograniczony dostęp do bezpiecznej dla zdrowia wody. Wyróżnia je fakt, że mogą być zainstalowane w domu, mieszkaniu czy innym, dowolnym obiekcie. Na stronie ustm.pl znajdziemy bogatą ofertę różnych filtrów do wody: filtry odwróconej osmozy, stacje uzdatniania wody, korpusy narurowe, filtry do wody łazienkowe, filtry kuchenne oraz zmiękczacze.

Twarda woda, czyli woda z rozpuszczonymi w niej solami wapnia, magnezu i metali, to duży problem w gospodarstwie domowym. Ma negatywny wpływ na żywotność urządzeń AGD, jak również na stan naszych włosów i skóry. Filtr do wody, jakim jest zmiękczacz wody do domu, zapewnia smaczną wodę prosto z kranu, miękką wodę idealną do kąpieli, eliminuje osady z kamienia na kabinie prysznicowej oraz bateriach w łazience i kuchni.

Centralne odkurzacze – usuwanie kurzu w innowacyjny sposób

Centralne odkurzacze to ciekawe rozwiązanie, znacząco różniące się od tradycyjnych urządzeń tego typu. Odkurzacz centralny składa się z jednostki centralnej, montowanej zazwyczaj w pomieszczeniach gospodarczych np.: piwnica, kotłownia, garaż itp. Aby centralny odkurzacz mógł działać w dowolnym miejscu w domu, niezbędne jest przemyślane rozmieszczenie gniazd ssących. Wartym podkreślenia jest fakt, że odkurzacze centralne to idealny wybór dla alergików, bo nie tylko są one wyposażone w podwójny system filtracji, ale też zanieczyszczenia są odprowadzane od razu na zewnątrz, redukując jakikolwiek kontakt z kurzem i pyłkami. Co więcej, odkurzacz centralny pracuje niezwykle cicho – nie zakłóci nawet snu niemowlaka i posłuży nam przez długie lata!

Dodaj Komentarz