Dowiedz się, czym jest i do czego służy spawarka TIG!

Opublikowane przez ekipeo 10/08/2022 0 Komentarzy 253 odsłon
Spawarka TIG to produkt, który od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. Wynika to z faktu, że stosowana może być do każdego rodzaju stali i aluminium. Czym jest ten rodzaj spawarki i co wyróżnia go na tle pozostałych? Do czego służy? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy wpis!

Spawarka TIG – co to takiego?

Spawarka TIG to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest spawanie metodą TIG. Wykorzystywana jest najczęściej do spawania rurociągów i różnego rodzaju rur. Stosuje się ją w wielu branżach, m.in. w lotnictwie lub blacharstwie oraz wszędzie tam, gdzie pracuje się z bardzo cienkim materiałem. Przystosowana jest do spawania zautomatyzowanego, ręcznego, a także z użyciem robotów spawalniczych.

Zestawy do spawania TIG składają się z kilku zasadniczych elementów. Znajdziesz wśród nich najczęściej:

– źródło prądu,

– kabel masy,

– uchwyt spawalniczy,

– butlę gazu osłonowego lub złącza do sieci gazowej.

Niekiedy w skład może wchodzić również układ chłodzenia cieczą.

Jakie są zalety spawarki TIG?

Zastanawiasz się, czy spawarka TIG to coś dla Ciebie? My wiemy, że tak – a za rozwiązaniem tym przemawia szereg korzyści. Jedną z zalet tego urządzenia jest jego waga – dzięki temu, że jest wyprodukowane w technologii inwertorowej, jest nieduże i lekkie, co czyni je niezwykle poręcznym. Właściwości spawarki TIG sprawiają, że dobrze pracuje z agregatami oraz szybko chłodzi się, gdy dojdzie do jej przegrzania. Kolejnym atutem jest fakt, że sprawdza się także podczas pracy w terenie.

Spawarki TIG są wyposażone w pedał, którym regulowany jest przepływ prądu w trakcie spawania na stacjonarnym stanowisku. To sprawia, że używanie tego produktu jest wygodne i komfortowe. Niektóre modele posiadają również dodatkowe funkcje, jak np. puls, pozwalające na dokładniejszą pracę oraz zachowanie większej estetyki powstałego złącza. Na szczególną uwagę zasługuje także wysoka odporność na niekorzystne warunki oraz uszkodzenia mechaniczne. Te wszystkie zalety sprawiają, że spawarka TIG to produkt, który warto mieć!

Dodaj Komentarz