Drewno w domu jednorodzinnym

Opublikowane przez Redakcja 29/09/2011 0 Komentarzy 889 odsłon

Przytulny dom to marzenie, na którego spełnienie wielu z nas czeka z utęsknieniem. Jak urządzić dom by posiadał duszę i by wszyscy jego mieszkańcy dobrze się w nim czuli i chętnie w nim przebywali?Jeśli nie mamy koncepcji jak dobierać poszczególne elementy wykończeniowe w domu a posiadamy odpowiednie środki pieniężne możemy poprosić o projekt architekta wnętrz lub studenta takiego kierunku – na pewno chętnie wykona taką usługę przy tym za zdecydowanie niższe pieniądze.

Kolejną opcją jest szukanie natchnienia w poradnikach internetowych lub czasopismach o takiej tematyce. Chciałabym zwrócić tu uwagę na zastosowanie drewna w wykończeniu wnętrz – wyborze takich elementów jak schody drewniane, drzwi, sufity, podłogi czy okna i okiennice drewniane. Drewno jest doskonałym izolatorem, długo zachowuje swoje właściwości oraz nadaje się do renowacji. Komponuje się z różnymi materiałami – współgra nie tyko z wyposażeniem w stylu klasycznym ale też nowoczesnym. Nadaje charakterystycznego ciepłego charakteru wnętrzom, niepowtarzalnego w porównaniu z innymi materiałami.

Bardzo ważną zaletą drewna jest możliwość jego renowacji. Zamiast dokonywać nowych zakupów, przy niewielkim wysiłku możemy odnowić właściwie wszystko co jest zrobione z drewna w naszym domu, począwszy od cyklinowania podłogi, przez odnawianie mebli a skończywszy na renowacji okien drewnianych. Jedynym wymogiem w tym przypadku jest odpowiednio zdrowy charakter drewna.
Na szczęście wybory związane z wykończeniem domu nie wymagają od nas pośpiechu.  Lepiej zastanawiać się dłużej a być później zadowolonym.

Dodaj Komentarz