Efektywne usługi dla firm

Opublikowane przez ekipeo 15/06/2011 0 Komentarzy 865 odsłon

Wiele firm zastanawia się jak można efektywnie poprawić funkcjonalność swojej firmy. Ze względu na zwiększające się zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie doradztwa. Gdyż nie jest to bowiem zaskoczeniem, gdyż przy tak szybkim rozwoju rynku w Polsce, każdy pragnie utrzymać swoją firmę na jak najwyższym poziome.

Powstające nowe rodzaje doradztwa specjalistycznego w danej dziedzinie pozwalają na otrzymanie konkretnej pomocy jakiej oczekujemy. Dziś najczęściej stosowane doradztwa to: doradztwo operacyjne, strategiczne, a także interim management.

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje różnią się od siebie zakresem usług jakie proponuje doradca.

Doradztwo strategiczne głównie skupia się na określeniu optymalnej ścieżki rozwoju danej firmy oraz pracuje głównie na wzrost wartości firmy. Jeśli zaś zdecydujemy się na sprzedaż spółki wówczas zaleca się skorzystanie z tych usług, gdyż podnosi ostatecznie wartość firmy, lecz często bowiem zdarza się tak, że po określeniu nowej drogi rozwoju, właściciel rezygnuje z decyzji sprzedaży.

Z kolei Interim management jest rodzajem doradztwa inaczej nazywanym doradztwem tymczasowym, w którym specjalista ma za zadanie również podnieść wartość firmy poprzez przeprowadzenie odpowiednich działań takich jak restrukturyzację, opracowanie i wdrożenie najnowszych procesów. Ten rodzaj usług różni się od pozostałych tym, że tu sukces oznacza konieczność zmiany pracy, z tego też nazwa doradztwo tymczasowe.

Natomiast doradztwo operacyjne obejmuje kompleksowy zakres usług. Korzystając z tych usług Klient otrzymuje jasną ocenę aktualnej sytuacji firmy. To doradztwo to nie tylko czyste analizy, ale także wdrażanie zmian i ich realizacja, a także kontrolowanie.

Każdy rodzaj doradztwa wnosi korzyści w funkcjonowanie firmy dlatego warto czasem skorzystać aby zyskać znaczenie więcej.

Dodaj Komentarz